Depremzede çocuğa veladet günü sürprizi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ailesiyle Malatya’dan Van’ın Muradiye ilçesine mevrut 9 yaşındaki Ruken Karataş’a mevlit haset sürprizi yapıldı.

Yaşanan depremin peşi sıra ailesiyle Malatya’dan Muradiye ilçesinde kaymakamlık yoluyla tahsis edilen lojmanlarda mihman edilen Ruken Karataş’a, terbiye gördüğü Gazi İlkokulunda veladet günü sürprizi yapıldı. Şehremaneti görevlileri yoluyla Karataş ve değişik dallar üzere hazırlanan gözyaşı gato, süslenen sınıfa getirildi. Muradiye Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Melih Aydoğan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nurettin Yavrutürk, Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yüksel Mukavemetli, Ahali Eğitim Bilimi Merkezi Müdürü Bünyamin Çelik, Karataş ailesi, öğretmenler ve özge çocukların katılımıyla pasta kesilerek Ruken Karataş’ın tevellüt günü kutlandı.

Burada konuşan Kaymakam Melih Aydoğan, depremzede Ruken Karataş için tevellüt günü kombinasyon ettiklerini belirterek, “Depremzede çocuğumuz ile birlikte gato keserek mütenevvi hediyeler verdik. Bu iyicene anıyı cemi çocuklarımız ile muammer olduk. Emeği güzeşte öğretmenlerimize ve belediye çalışanlarına teşekkürname ediyoruz” dedi.

Doğum haset kutlanan Ruken Karataş ise “Malatya’da hareket olduğu amacıyla Van’a geldik. Zaman ilçebay baba yarısı ve arkadaşlarım tevellüt günümü kutladı. Herkese teşekkürname ederim” ifadelerini kullandı. – VAN

Share: