Dernek sevinci kabusu dönüştü: 7 ölmüş, 9 gaileli

Sivas’ın Kangal ilçesinde minibüsle kamyonun karıştığı kazada 7 kişi hayatını kaybetti, 9 dirilik ise yaralandı. Kazada hayatını kaybeden 6 sevimli memleketleri Malatya’da defnedildi.

Kaza, geceleyin yarısı, Sivas-Malatya karayolunda Sivas’ın Kangal ilçesi Yeşildere köyü güzel meydana geldi. Bursa’da katıldıkları düğünden Malatya’ya dönen davetlileri taşıyan Ayhan Sevin (51) yönetimindeki 44 J 4257 plakalı minibüs ile cebin yönden gelen ve Malatya’dan Amasya istikametine revan Muhlis Ösme (52) idaresindeki 34 EBE 72 plakalı taşımalık kamyonu çarpıştı.

Kazada minibüs sürücüsü Ayhan Sevin (51) ile birlikte Şenay Kızılaslan (48), Seyit Battalgazi Sevin (18), Meliha Kızılaslan (52), Süleyman Kızılaslan (58), Adile İzci (62) Fadime Sarıbaş fenomen durumunda hayatını kaybederken; Mücahit Yeşilkaya (6), Saray Yeşilkaya (38), İlhami Kızılaslan (52), Cennet Çelik (44), Ramazan Kaan Yeşilkaya (10), Emre Kızılaslan (25), Birol Polat (42), Açık Deniz Çelik (19) ile Muhlis Ösme (52) yaralandı.

İhbar üstüne olay adına çokça sayıda polis ve sağlık ekibinin gönderme edildi. Kazada hayatını kaybedenlerden minibüs sürücüsü Ayhan Sevin’in cenazesi ölü açımı için sayrılarevi morguna kaldırılırken, farklı 6 kişinin cenazesi memleketleri Malatya’ya gönderildi. 15.15 sularında Hekimhan ilçesine getirilen Şenay Kızılaslan, Adile İzci ve Fadime Sarıbaş’ın cenazeleri, ilçe merkezinde bulunan Ciddi Camii’nde düzenlenen törenin arkası sıra aile mezarlığında gözyaşları beyninde defnedilirken; Meliha Kızılaslan, Süleyman Kızılaslan ile minibüs şoförü Ayhan Sevin ve oğlu Seyit Battalgazi Sevin’in cenazelerinin ise erte defnedileceği öğrenildi. – MALATYAShare: