Dinç haltercilerden Avrupa Şampiyonası’nda beklentiler faziletli

Zürriyet Halter Milli Takımı Antrenörü Emrah Arslan, Gençler ve 23 Gözyaşı Şeş Avrupa Halter Şampiyonası’ndan madalyalarla döneceklerine inandığını söyledi.

Arnavutluk’ta 15-25 Ekim’birlikte düzenlenecek şampiyonaya Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Tedarik Merkezi’ndeki (TOHM) kampta hazırlanan Genç Erkek Halter Milli Mızıka Antrenörü Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya iddialı hazırlandıklarını belirterek, ” Akdeniz Oyunları, İslami El Birliği Oyunları’nda ve Çoluk Çocuk Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanan sporcularımızla Arnavutluk’a iddialı gideceğiz.” dedi.

Milli haltercilerin performanslarını değerlendiren Arslan, şunları söyledi:

“Avrupa şampiyonu Muhammet Furkan Özbek’ten, çoluk çocuk acun şampiyonu Yusuf Fehmi Zinde’ten gene bir kategoride yarışan dünya şampiyonu Kaan Kahriman’dan Arnavutluk’ta üstelik bökelik ve madalyalar bekliyoruz. Bu zaman Çoluk Çocuk Dünya Şampiyonu olan Hakan Şükrü Kurnaz’dan birlikte madalyalar bekliyoruz. Sporcularımızın moral ve motivasyonlarının az çok yüksek olduğunu görüyorum. Antrenmanlarımız haddinden fazla bol geçiyor, ülkemizi sunma gani şekilde kumar edeceğiz.”

Antrenör Hedef Korkmaz dahi 5 Eylül’bile kampa başladıklarını anlatarak, “Arnavutluk’taki şampiyonluk amacıyla çalışmalarımız gece gündüz sürüyor. Haftada 6 dolaşma, sabah ve akşam koşa alıştırma yapıyoruz” dedi.

Sporcuların rakiplerini birlikte mebzul çözümleme ettiklerini kaydeden Korkmaz, “Çocukların performanslarını sunma efdal seviyeye yayımlamak üzere beceri ve taktik çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Kampımız 15 Ekim’da serencam bulacak, 16 Ekim’bile birlikte şampiyona için yola çıkacağız.” bilgisini verdi.

“İstiklal Marşı’mızı okutacağız”

Takım kaptanı Ramazan Yağız ise 11 yaşından beri halter yaptığını belirterek, şampiyonadan haddinden fazla sayıda zer madalyayla dönmeyi hedeflediklerini belirterek, “Koparmada Avrupa şampiyonu oldum. Antrparantez yıldızlar kategorisinde silkmede Avrupa şampiyonluğum var. Dünya şampiyonasında ise bire bir kiloyla şampiyonluğu kaçırdım. Arnavutluk’ta gene İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: