Diyarbakır fen | İçişleri Bakanı Soylu, DÜRÜST Fırka Diyarbakır İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Darbeciler de FETÖ’cüler de DEAŞ’çılar üstelik PKK’cılar da iftiracıdır. Onlara genişlik şişman cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz.” dedi.

Bakan Soylu, DÜRÜST Tümen Diyarbakır İl Başkanlığı önünde vatandaşlara seslenme etti. Aristokrat, vatandaşların ve Diyarbakırlıların parasını terör örgütüne gönderip burada bakım yapmayanların bugünkü hizmetlerin açılışına de götürüm edememelerinin alışılagelen olduğunu söyledi.

“Her gittiğimiz yerde lüzumlu kayyum belediyeler lüzum belediyelerimiz olsun büyük ayrımsız moral içerisinde hizmet kervanını ortaya koyuyorlar. Saf namına Diyarbakırlı hemşerilerimiz dahi karşılaştırıyor. Bir servet, güzeşte dolaşma bize yok, bu çevrim nazik bire bir bakım, enfrastrüktür ve üstyapı yatırımı var.” ifadelerini kullanan Soylu, sunma önemlisinin bile şehremaneti başkanları ve kaymakamlık başkanlarının vatandaşa hürmeti olduğunu belirtti.

Hizmetkar aynı anlayışları olduğunu aktaran Aristokrat, bütün bunları görünce silahın gölgesinde siyasete alışık olanların kılükal yaptığını ve iftira attığını anlattı.

Onların iftira attığını, gücü yetmeyenlerin yersiz konuşmaya devam ettiğini dile getiren Soylu, erte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı hizmet ve eserlerin açılışlarıyla onlara yanıt vereceklerini kaydetti.

İçişleri Bakanı Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi da söyledi. Güya, aha ayrıntılar şöyledir, böyledir. Bu ülkede 81 ilde darülfünun açıldı. Diyarbakır’ımızın birlikte Şırnak’ımızın birlikte Hakkari’mizin da Batman’ımızın üstelik çocukları ilkokuldan ortaokula, liseye, üniversiteye büyüklüğünde bu okullarda okuyorlar. Niye? Hekim, mühendis, sarıklı, bacı oluşmak ve bu ülkeye, millete, ailesine görklü ve müfit döl olabilmek amacıyla. Bizim çocuklarımız, Diyarbakır’ın de Şırnak’ın çocukları bile reşat altınıdır, Cumhuriyet altınıdır. Onların iftiralarını dahi senelerce onları dağdan kurtardığımız, çocuklarımızı geleceğe umutlu aynı şekilde taşıdığımız için başlarına sarmak bizim boynumuzun borcudur. Erte üstelik bunu onların başlarına çalacağız inşallah.”

Çabucak Recep Tayyip Erdoğan’ın değil, Cumhuriyet tarihinde rahmetlik Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan’ın üstelik bütün iftiralarla karşı karşıya kaldığını aktaran Aristokrat, onların milletin gönlünde var olduğunu, amma müfterilerin tek zaman bu halkın gönlünde olmayacağını dile getirdi.

Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Zira onların yüzleri kabilinden gönülleri da karadır. Darbeciler de FETÖ’cüler üstelik DEAŞ’çılar de PKK’cılar bile iftiracıdır. Onlara yeryüzü büyük cevabı millete hizmetkarlıkla ve gönlümüzün güzelliğiyle vereceğiz. Tamam bozukluk korkuyorlar? Yetiştirdiğimiz, yetiştirilen dallar birer Cezeri, Veysel Karani olacaklar, ondan korkuyorlar. Mevlana’ya yakışır evlatlar olacaklar ondan korkuyorlar. 6’lı masa fokurduyor. Fesattan dahi fitneden üstelik fokurduyor. Tek zül etmeyin, yarın inşallah Cumhurbaşkanımız Erdoğan gine bakir açacağı hizmetlerle birlikte burada bu bakım kervanını yürütecek. Yarın inşallah gönlüyle Diyarbakırlı hemşerilerimizle gelişigüzel olacak. Buna hazır olduğunuzu görüyoruz. Ferda o miting meydanında o müfterilere gönüllerimizin çokluğu ve coşkusuyla bu arada cevap vereceğiz.”

Aristokrat’ya, DÜRÜST Tümen Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal da zevcelik etti.

Share: