DİYARBAKIR’DA 80 AMBULANSA ZARAR VEREN ZİHİNSEL ENGELLİ, 112 ÇALIŞANLARININ VAHIM RÜYASI OLDU

DİYARBAKIR’da 1 yılda 80 ambulansı taşlayarak, beis veren zihnî sakat R.B. (28) 112 Evgin Davet Merkezi çalışanları ile hastaları korkutuyor. Serencam 3 günde 14 ambulansa taşla saldıran R.B. gözaltına makbuz. Elan önceki birkaç kat Elazığ Can Kuşu ve Asap Hastalıkları Hastanesi’ne irsal edilen R.B.’nin gine Elazığ’a gönderileceği belirtildi.

Kentte ambulansları taşlayan zihinsel mânialı R.B., sonuç 1 yılda 80 araca beis verdi. R.B., son adına 4 Ekim’birlikte Uğur ilçesi Dağkapı semtinde vakadan dönen ve zarfında sökel olan 21 BL 298 plakalı ambulansa, taşla saldırdı. İçindeki tutkun, kendisini yana atarak, taşın hedefi olmaktan kurtuldu. R.B. tıpkı dönem akşam ezanı saatlerinde ise Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Cesamet Hastanesi’nin yanındaki Ivedili Esenlik Hizmetleri (ASH) İstasyonu’na park yeri edilen 21 BL 289 plakalı ambulansın camlarını kırarak, uymazlık verdi. Serencam 3 günde 14 ambulansa zarar veren R.B. gözaltına makbuz. R.B.’nin henüz geçmiş beş altı misil Elazığ Can Kuşu ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildiği belirtildi. en üst 4 Ağustos’ta müddeiumumilik talimatıyla Elazığ’a atıf edilen ve tedavisinin ardından taburcu edilen R.B.’nin baştan Elazığ’a gönderileceği belirtildi. 112 Ivedili Keyif Merkezi çalışanları ise vahim rüyaları R.B. ile ilgilendiren çözüm bulunmasını istiyor.

‘ÇALIŞANLARIMIZI VE HASTALARIMIZI CİDDİ ANLAMDA ZORA SOKMAKTADIR’

Geçim-Sen Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Böçkün, Bu hadiseler, zihnî engelli bir vatandaşımızın cezai ehliyetinin olmaması kaynaklı ambulanslara kötülük vermesinden çevre gerçekleşiyor. Önceki ahit de 2 kez tekrarlanan olay, sağlık çalışanlarımızı ve hastalarımızı aheste düzeyde zora sokmaktadır. Bu hadiseyle ait adli mercilerin gereken yaptırımı sağlamasını arzu ediyoruz. Varlık-Sen olarak bu saldırıları kınıyoruz. Devlet çapında bitmeme fail ivinti olayları, görüngü namına revan keyif çalışanlarına saldırılar ve ivinti asla akseptans edilemez dedi.

Şehitlik Mahallesi’nde oturan 72 yaşındaki Habide Gülenç ise Belki 100 defadır gelip, camları kırıyor, ambulansı kırıyor. Geçenlerde bir araba buradaydı; camlarını hurdahaş etti. Şikayetçiyim. Hem devlete hem birlikte başkasına uymazlık veriyor diye konuştu.

Share: