Diyarbakır’da kaybolma ilanı verdiği eşini öldürdüğü ortaya çıkan meşkûk yakalandı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde tıpkısı hayat 2 yıl önceki kayıp ilanı verdiği eşini öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alındı.

Bismil ilçesinde 9 Teşrinisani 2020’de R.D. (34), polise, 24 yaşındaki eşi Y.D’nin kayıp olduğuna dayalı müracaatta bulundu.

Bunun üzerine polis güçleri yaptığı araştırmada, Y.D’nin ayrımsız araçla kaçırılarak öldürülmüş olabileceği bilgisine ulaştı ve R.D’nin kız kardeşi M.D’nin ikameti ve bire bir araçta yaptıkları aramada, etraflı namlulu zırh ve tüfek buldu.

Soruşturmada, R.D’nin, eşini Diyarbakır- Batman kara yolu Karaköprü civarında kâin bozuk kum ocağına götürerek öldürdüğü ve cesedi kum ocağına gömdüğü bilgisine ulaşılması üstüne savcılıktan alınan izinle kum ocağında arama çalışmaları başlatıldı.

Arama yapıldığı sırada R.D’nin kız kardeşi M.D, R.D’nin eşini öldürdüğünü, kendisinin, akrabaları C.D. ve M.D’nin de görüngü yerinde olduğunu, K.D’ye ait tıpkısı araçla olay yerine gittiklerini, olayın azmettiricisinin ise M.A.D. olduğunu anlattı.

İtiraf üzerine M.D, R.D, M.D. ve olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla M.A.D. gözaltına alındı.

Zanlı insan ise cinayeti işlediğini itiraf ederek, hedef saptırmak için eşi üzerine kaybolma başvurusunda bulunduğunu anlattı.

Şüphelinin, cinayeti işlediği yeri göstermesi konusunda kadavra kontrol köpeği ile yapılan kazıda, Y.D’ye ilgili olduğu değerlendirilen naaş bulundu.

Ceset kimlik tespiti amacıyla Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Gözaltında kâin şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share: