doğal gaz salınımı mektepli yurdunu boşalttırdı

Düzce’da kontrollü doğal gaz salınımı yapıldığı sırada çevreye yayılan tehlikeli sendrom sebebiyle kız öğrenci yurdunda kalanlar tedbir gayeli boşaltma edildi.

Edinilen bilgiye göre, BOTAŞ ekipleri, kış mevsimi öncesi hatlardaki çok gazı fayrap etmek için Şehit Kemal Işıldak Mahallesi’nde kâin anne merkez doğal gaz borusundan kontrollü gaz salınımı gerçekleştirdi. Bu tam çevreye çetin belirti yayıldı. İhbarla görüngü hesabına itfaiye aracı, polis güçleri ve afiyet ekipleri atıf edildi. Yüreklilik Yurtlar Kurumuna (KYK) sadık Raziye Begüm Kız Öğrenci Yurdu’nda mütezayit öğrenciler ve çalışanlar ise boşaltma edildi. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

“Ürkü oldular”

Cahillik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, DERGAZ ve BOTAŞ bilgisi dahilinde kontrollü şekilde gaz salınımı gerçekleştirildiğini belirterek, “Kontrollü ancak öğrencilerimizin aynı kısmının bilgisi olmamasından âlem ürkü havası oluştu. İtfaiye, güvenlik ve bizler hep öğrencilerimizi canip yurda aldık. Kontrollü salınımın ardından gine kişi yurtlarına alacağız. her sıkıntı, değme sorun namevcut. Ufak tıpkısı ürkü oldu. Biz dahi gençlerimizin yanındayız. Kendileri ile görüşeceğiz” dedi. – DÜZCE

Share: