Doğalgaz borazan hattındaki ateş söndürüldü

Doğalgaz borazan hattındaki coşkunluk söndürüldü

DÜZCE – Düzce’dahi gaz borazan hattının patlaması neticesinde çıkan cuşuhuruş söndürüldü. Patlamanın, şehremaneti ekiplerinin çöken yola müdahale ettiği sırada meydana geldiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye bakarak, Düzce Belediyesi ekipleri, Sancaklar ile Arapçiftliği mahalleleri beyninde çöken yola müdahale ettiği tam doğal gaz boru hattında patlama meydana geldi. Patlamanın arkası sıra cuşiş bundan sonra. Emin bölgenin oluşturulduğu, binaların boşaltıldığı alanda, Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangını itfa etmek üzere emek başlattı. gaz ekipleri de alana gelerek say başlattı. Aheste çalışmaların arkası sıra cuşuhuruş söndürüldü.

Çalışmalar hakkında bilgelik düzlük Düzce Uray Komutan Yardımcısı Amaç Gülmez, “Bu bölgenin toprak yapısı kum ve çakıl taşı ağırlıklı olduğu amacıyla degaje bir kazı çalışması yapıyoruz. Çökmeler çok oluyor. Bu çalışmalar esnasında, doğal gaz ekiplerinin bize gösterdiği alan içerisinde bire bir çökme meydana geldi. Çökmenin olduğu yerde kopma oluştu. Hareketlilik hattı de bir yerde olunca cuşuhuruş daha çok. Buna ekiplerimiz aceleten engelleme edip, alanı güvenli bölgeye çevirdiler. İtfaiye ekipleri bile takkadak müdahale ederek tehlikeyi bertaraf ettik. gaz ekipleri üstelik şu dakika mevcut hattın kesilmesi üzere mesai gerçekleştiriyorlar. Nâr geçmiş durumda” dedi.

Share: