DOĞRU Fırka Genel Komutan Yardımcısı Ömer İleri Kars’ta muhalefete göndermede bulundu

AK Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Ömer İleri Kars’ta muhalefete göndermede bulundu

KARS – YANLIŞSIZ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, muhalefetin envestisman karşıtlığının bile ötesinde terörle aralarına meydanlık koymakta problem yaşadıklarını belirtti.

İleri, Türkiye bu muhalefeti hak etmediğini, Türkiye’nin gelişigüzel konuda olduğu üzere, muhalefet anlamında da elan iyisini hak ettiğini kaydetti.

Tıpkısı takım programlara süzülmek üzere Kars’a mevrut AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri YANLIŞSIZ Parti Kars İl Başkanlığı’nı musahabe etti. İleri’yi SELIM Tümen Milletvekili Ahmet Arslan ve İl Başkanı Yokluk Çalkın karşıladı.

AK Parti İl Başkanlığı’nda partililere seslenen DOĞRU Parti Genel Komutan Yardımcısı Ömer İleri muhalefete göndermelerde bulundu.

İleri, “Maatteessüf çıktı yatırım karşıtlığının da ötesine geçerek elhak terörle aralarına açıklık koymakta problem yaşıyorlar. FETÖ’ye FETÖ diyemeyen benzeri siyasal tablodan bahsediyoruz. Ama geçtiğimiz hafta artık insaf dedirten, Türk siyaset tarihine ihtimal perde vesikası yerine geçecek bazı açıklamalarda bulundular. Umumi Başkanları ağzından azılı ayrımsız bühtan ortaya atıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, teşkilatları adeta ‘uyuşturucu kaçakçılığına göz yummakla’ itham edildi. Tabi ki politika bu değil, böyle söylemler siyasa düzenlemek imkânsız. Bakın haddinden fazla anne benzeri ayıp olduğunu görüyoruz muhalefette, Türkiye bu muhalefeti hak etmiyor. Türkiye seçkin konuda olduğu kabil aykırılık anlamında dahi elan iyisini doğruluk ediyor. Hizmetler üzerine çıtayı yükselttik. Amma onlarda muhalefette çıtayı yükseltsinler” dedi.

“Bu kavim bu muhalefeti hak etmiyor”

Muhalefetlerin demokrasinin çokça makro tıpkısı parçası olduğuna özen çeken İleri milletin bu muhalefeti türe etmediğini söyledi.

Ömer İleri, “Bizler siyaseti kardeş kardeş yapıyoruz. Bizler gelişigüzel sabahleyin evimizden çıkarken, bu millete daha nasıl bakım edebiliriz? Henüz nerede neyi kurabiliriz? Neyi inşaa edebiliriz? Bizler bunun kaygısıyla yollara dökülüyoruz. Çünkü bizler seviyoruz, bağlılık çokça ayrı tıpkı madde cebin tarafa bakıyorsunuz. İşte anne şaibe bu, görelik eksikliği var. Bir kayırıcı da, bir can dahi faydalı bire bir gelişim yapabilmesi amacıyla seçme şeyden ilk kendine ayrımsız bağlılaşım duyması lazım. Anca değil mi? Bakın kendini beğenmeyebilir ara sıra konularda, evolüsyon alanları belirleyebilir. Amma kendini sevmesi geçişsiz, ayrımsız siyasetçinin da bu millete bakım edebilmesi için bu milleti sevmesi geçişsiz. Milleti seven politikacı devletine böyle suçlamalarda bulunabilir mi? Birlik eksikliği var, tiksinti siyaseti yapıyorlar. Amma bakın ‘Türkiye Yüzyılı Belgesi’nde Cumhurbaşkanımızın tıpkı söylemi elan var. ‘İnşallah Türkiye’nin Yüzyılı, Türkiye’birlikte siyasetin üslubunun de, tarzının bile değiştiği tıpkısı çağ olacak.’ Zira bu millet bu muhalefeti doğruluk etmiyor. Muhalefetler demokrasinin bağımlı ki haddinden fazla yetişkin çokça makro benzeri parçası, amma bu aykırılık anlayışı bizim demokrasimize bir katkıda bulunuyor mu? Bulunabilir mi? 1907’lerde ne yaptılarsa, yıl olmuş 2022 gine aynı şeyi yapıyorlar. Bunlar kendilerini güncelleyemiyorlar. Etraflarına bakamıyorlar, kafayı kaldırıp düşünemiyorlar. Varsa yoksa uygunsuzluk” diye konuştu.

Son olarak 6’tılı masaya göndermede bulunun İleri, “6’tılı masa üstüne üstelik benzeri özdek anlatmak lazım. Ömürleri hangi kadar olacak büyük benzeri soru bu aşamada amma bakın karşıtlıktan politika doğmaz, politika basiret işidir. Geleceğe dayalı hangi bekliyorsunuz? Ne öngörüyorsunuz? Bu mutluluk amacıyla düşleriniz, hayalleriniz nedir? Tek husus, hemen elverişsizlik, Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı, bunun adı politika değil, milletimiz bile bunun adının siyasa olmadığını gayet net biliyor ve inşallah 2023 seçimlerinde dahi bunlar yani siyasa yapar kabilinden görünüp bunun altında haddizatında benzeri tiksinti siyaseti yürütenler inşallah sunu adamakıllı cevabı sandıklarda alacaklar diyorum” şeklinde konuştu.

Share: