DOĞRU Parti’li Çilez: “İstanbul’daki yıldırı saldırısına karşı milli duruş sergileyemeyenler var”

AK Tümen Amasya Mebus Hasan Çilez, İstanbul Beyoğlu’ndaki terör saldırısına alın milli vakfe sergileyemeyip terör örgütlerine cesaret veren tavırlar içinde olanları ibretle izleme ettiklerini söyledi.

Çilez, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütü PKK’nın, İstiklal Caddesi’nde sivil vatandaşları hedef aldığını hatırlatarak, saldırıda hayatını kaybeden 6 kişiye Allah’tan rahmet, ailelerine ser sağlığı diledi.

Terör örgütü PKK’nın uzantısı PYD/ YPG’yi yurt içi ve ancak dışından destekleyenleri lanetleyen Çilez, “Bu saldırıda milli vakfe sergileyemeyip terör örgütlerine cesaret veren tavırlar sergileyenleri ibretle izlem ediyoruz. Bu süreçte hükümetimizi, devletimizi yazmak ve itham etmek üzere sıraya girenler var.” diye konuştu.

Terör saldırısını siyasileştirmeye ve bu yolla sulandırmaya çalışanların bulunduğunu belirten Çilez, terör örgütlerinin destekçileriyle mücadelede gevşememeleri gerektiğini belirtti.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, partisinin ekip toplantısındaki konuşmasında “Hat namustur.” dediğini hatırlatan Çilez, “Sınırlarımıza kasteden namussuzlar üstelik bulunmayan değil. Bunlar PKK/PYD/YPG. Bunu Sayın Kılıçdaroğlu’na hatırlatmak isterim, keşki onlara de biraz değinseydi. Sayın Kılıçdaroğlu, 2018 seçimlerinde HDP’ye fikir satarken siyasetin ve CHP’nin namusunu düşündünüz mü? PYD ve YPG’ye ‘Terör örgütü değildir.’ derken olacak katliamların ortağı oldunuz mu, olmadınız mı? İstiklal Caddesi saldırısı sonrası yaptığınız açıklamalarda neden PKK’yı zikredip lanetlemediniz? Milletimiz, bu tavır ve tutumlarınızın milli olmadığını görüyor.” değerlendirmelerinde bulundu.

Share: