DOĞRU Parti’li Çilez: “Kılıçdaroğlu’nun İngiltere gezisi umum tıpkı fiyasko”

SELIM Öğür Amasya Milletvekili Hasan Çilez, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun İngiltere gezisinin cümle bire bir fiyasko olduğunu söyledi.

Çilez, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, MEMLUK ve İngiltere ziyaretlerini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun az dışı seyahatleriyle Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a özendiğini öne süren Çilez, “Aradaki fark ise gezilerin sonucuna baktığımızda ortaya çıkıyor. Kılıçdaroğlu boşa geziyor, hiçbir belirgi beyninde bulunmayan.” diyerek konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, KÖLE ziyareti sırasında 8 saat ortadan kaybolduğunu belirten Çilez,”Yolunu mu şaşırdı, ne yaptı? Yoksa kavisli yerlere gitti, kusurlu işler yaptı birlikte bunları mı gizliyor? Bu soruların cevabını milletimize veremedi. ‘Hamburgercideydim’ diye geçiştirdi. Haddizatında CHP’li yöneticilere baktığımızda haddinden fazla da tutarsız ayrımsız yanıt değil. ya kayakta evet teknede ya da hamburgercide eğlenip espas geçiyorlar.” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyaretine üstelik değinen Çilez, “Kılıçdaroğlu’nun İngiltere gezisi cümle bir fiyasko. ‘Temiz mülk bulacağım’ diye niteleyerek, hangi kavrama geldiğini kendisinin birlikte bilmediği benzeri söylemle ortaya imdi.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, bir vakitler İngiliz yatırımcılara “faizci” dediğini hatırlatan Çilez, “Şayet iddia ettiğiniz kabil Türkiye’birlikte yürek ve istikrar yoksa bu büyük yatırımları şüphesiz getireceksiniz? Oralarda neler vadettiniz?” sorusunu yöneltti.

Share: