DOĞU’DA MIL YAĞDI

TOZ taşınımı dolayısıyla Erzurum, Erzincan, Ardahan ve Bayburt’a şeb çamur yağdı. Araçları çamurla kaplanan sürücüler, oto yıkama işletmelerinde kuyruk oluşturdu. Meteoroloji 12. Nahiye Müdürlüğü Mıntıka Tahmin ve Erken Ihtar Merkezi, 3 Mart haset saat 21.40 ile 4 Mart saat 20.00’ye kadar toz taşınımı beklendiğini açıkladı. Uyarıda, toz taşınımı cihetiyle ulaşımda aksamalar, düşün mesafesinin azalacağı ve hava kalitesinde tenakus olabileceği yeraldı. ARAÇLARI BALÇIK KAPLADI

Meteorolojinin uyardığı toz taşınımı bölgede yağmurla alay malay etkin oldu. Mil şeklinde gerçekleşen yağmur, cihetiyle cadde ve sokaklarda otopark edilen araçlar çamurla kaplandı. Ara Sıra sürücüler araçlarını zat imkanlarıyla yıkarken bazıları üstelik oto yıkamacılar uğrunda tafsilatlı kuyruk oluşturdu.

Akaryakıt istasyonunda vasıta yıkama sırası muntazır Onur Yağız Geceleyin çamurlu baran yağdığı amacıyla istasyon sabahtan beri bu şekilde bitmeme ediyor. Teferruatlı kuyruklar oluştu. Tün sıradan çamurlu yağmur yağmış. Zahirî o kim zaman şeb saatlerine büyüklüğünde araç yıkanacak. dedi.

Share: