Dolandırıcılar şimdide ADÜ personel ve öğrencilerini murat aldı

Değme sabık dolaşma yükselen uygulayım bilimi ile alay malay siber ayyarlık üstelik artmaya bitmeme ederken, dolandırıcıların şimdiki hedefi ise Kültürlü Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) personel ve öğrencileri oldu.

Dolandırıcılar, ADÜ’nün adını kullanarak personel ve öğrencilerinin cep telefonlarına düzme aynı mülahaza gönderdi. Tasavvur içerisinde mevcut düzme linkin tıklanmasının istendiği mesajda, özellikle öğretim görevlisi personeller hedef alınırken, personellerin tümce üzerindeki yetkilerinin yükseltildiği ve gönderilen linke tıklayarak herkes üzerinden diploma vermeleri gerektiği istendi. Mevrut mesajların ardından durumu ayırt fail personel ve öğrenciler, rektörlüğe zaruri şikayetlerde bulunarak durumu bildirdi. Harekete güzeşte ADÜ Bilgi İşlem ise yekpare personel ve öğrencilere ikaz mesajı gönderirken, alım içerisinde yapmacıklı linkin tıklanmaması üzere linke bloke koydu.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından ihtar mesajı paylaşan ADÜ Rektör Yardımcısı Cumali Sahipsiz, “Okumuş Adnan Menderes Üniversitesi personeli ve ayrıca öğrencileri, farklı hesaplardan ve numaralardan, whatsapp üzerinden mesajla sizden bilgelik temenni etmektedir. Üniversitemizle ilgisi olmayıp, bu yolla hesabınız hacklenmek istenmektedir. Lütfen verdiği linke tıklamayın ve numarayı whatsapp üzerinden şikayet ediniz. veri işlem dairemiz aracılığıyla, bilgilendirme e-postası parçalanmamış ADÜ akademik, yönetimsel ve öğrencilerine ivedi adına gönderilmiştir. Ayrıca ilgili oltalama linki dahi tamamıyla bloke edilerek alım içerisinden tıklama riski de ortadan kaldırılmıştır” dedi. – AYDIN

Share: