Dosdoğru Kentler Birliği Olağan Sedir Toplantısı yapıldı

Metin Kentler Birliği 38. Basit Sedir Toplantısı, unsur belediyelerden temsilcilerin katılımıyla Denizli’nin Pamukkale ilçesinde gerçekleştirildi.

Pamukkale ilçesindeki ayrımsız otelde planlı toplantıda unsur belediyelerden 130 temsilci katıldı.

Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, katılımcıları Pamukkale’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Pamukkale Kaymakamı Gaye Keder ile Pamukkale Şehremini Avni Örki dahi katılımcıları selamladı.

Toplantı, açım programının ardından “İklim Krizi” ve “Uray Örnekleri” antetli oturumlarla bitmeme etti.?

Mıhlı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Lüle Taşı, AA muhabirine, şehremaneti başkanlarını şehirlerin “doktorları” adına gördüklerini belirtti.

Dünyada da abuhava değişikliğinin en heybetli ruzname maddelerinden birisi olduğunu dile getiren Denizköpüğü, belediyelerce gerçekleştirilen değme projenin esenlikle ilişik tıpkı boyutu bulunduğunu rapor ederek, şöyle dedi:

“Şehirlerimizin dengesini bozmadan o gelişimi bile üstlenebilecek tıpkı altyapıyı rekzetmek yerine buradaki bilirkişi arkadaşlarımızın akademisyenlerimizin eğitimleriyle çalışmalarıyla dünyadaki farklı örneklerle aynı sefer haritası belirlemeye çalışıyoruz. Süfli ara sıra belediyelerimizin bu işten çok ağır sıklet yararlanma ettiğini düşünüyorum amma belki ara sıra belediyelerimiz henüz olayın haddinden fazla farkında değiller. Yollar yapılır, kavşaklar yapılır, çocuk parkları yapılır, spor tesisleri yapılır amma beher arkadaşımızdan alelhusus site sağlığıyla ilgili özel bire bir izlem geliştirmesini, bire bir takım kurmasını ve bu noktada ayrı müteharrik bir ekibin olması noktasında tavsiyelerde bulunuyorum. Bugün bir nice belediyemiz de bunu uyguladığını görüyorum kim ben bu toplantının de bu manada haddinden fazla koskocaman aynı altyapı oluşum edeceğini düşünüyorum.”

Share: