Döşemealtı’na kullanılmamış taşınan vatandaşlara Genç’ten ‘Hoşgeldiniz’ mektubu

Antalya Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Canlı, serencam yıllarda aldığı yatırımlarla Kuzeyin Yıldızı haline gelen ve alelacele barhana kayran ilçeye yıpranmamış taşınan vatandaşlara pusula gönderdi. Başbuğ Dinç, kullanılmamış taşınan vatandaşlara ‘Hoş Geldiniz’ diyerek bu güne büyüklüğünde yapılan hizmetlerini anlatırken, henüz mebzul hizmet verebilmek üzere ikametlerini ilçeye taşımalarını, bibi taşımayan tanıdıklarınız var ise onların kayıtlarını Döşemealtı’na almaları konusunda arzu etmelerini istedi.

Başbuğ Turgay Zinde, şuan kaymakamlık nüfusunun 73 binde olduğunu söyleyerek, “100 bin nüfusa ulaştığımızda İller Bankası payımız artacak. İlçemize kazandıracağımız projelerimiz, bakım kalitemiz artacaktır. Döşemealtı amacıyla “Alay Malay çalışıyoruz” sloganımızla seçme cins rica ve önerilerinizi “Nar Masa ” İletişim Hattı 444 0 507 üzerinden bize ulaştırabilirsiniz” dedi.

Komutan Turgay Genç’in gönderdiği mektupta şu ifadeler kayran aldı;

‘Döşemealtımıza yıpranmamış yerleşen canan komşularımız; Döşemealtımızı yaşam alanı yerine seçtiğiniz amacıyla teşekkürname ederiz. İnsanlık tarihi kadar bozuk iskân yeri olan ilçemiz, sizinle henüz evire çevire olacak. kutup yıldızı olarak ünlenen ve akıbet yıllarda bakir yaşam alanlarının geliştirilmesi ile yerleşme talebi serian küsurat ilçemizde sürmek, ayrıcalık adına değerlendirilmektedir.

Temiz ve kaliteli havası, düşük gönen oranı ve eşsiz manzaraları ile yaşayış veren ilçemizin yaşam alanı olarak korunması ve geliştirilmesi amacıyla şehremaneti yerine serencam 7 yılda prensiplerimizden ivaz vermediğimiz kabilinden, birçok eseri dahi ilçeye kazandırarak sizlere hizmet etmeye devam ediyoruz.

Döşemealtı; 32 mahalle ve 701 kilometrekare alanı ile Antalya’nın sunu nazik format ilçesidir. Serencam 10 yılda meydana gelen artışlarla nüfusu 73 bine başarmış olup, ülkenin sunma çokça nüfusu küsurat ilçelerinin başında gelmektedir. Mümasil gelecekte nüfusunun 600 bine ulaşacağını aritmetik ediyor ve iş programımızı buna bakarak yapıyoruz. Hem katıksız, hem kültürel, hem tarihi değerler adına hem de şu anda bulunduğu stratejik gidiş itibariyle kentin gelecekteki düzenlenen yaşam alanı olacağı açıktır. Çalışmalarımızı bu yönde planlarken şanssızlığımız insan yoğunluğumuzun az olmasıdır. Bu nedenle İller Bankası payımız çok bir iki ve ilçemiz altyapısının hazırlanması amacıyla tam değildir.

Dolayısıyla yüzölçümü adına birçok kentten elan şişman alana ehil olmamıza rağmen kırsal köylerimizi içine alan Büyükşehir Yasası ile devasa aynı bakım alanına elverişsiz imkanlarla bakım üretmeye çalışmaktayız. Planlı alanlarımızda 600 bin – 1 milyon nüfus öngörüsüne bakarak planlama yaparken mevcut nüfusa bakarak elde etmekte olduğumuz bütçe gelirleriyle baskı şartlarda bildirme gani hizmeti vermeye çalışmaktayız.

Bu şartlara karşın 7 yılda 100’ün üzerinde projeyi hayata geçirdik. İlk etapta üretim ve asfalt tesisimizi kurduk. Atölyelerimizi oluşturduk. 900 kilometreye varan kere çalışması gerçekleştirdik. Hastanemiz, Ekolojik Kreşimiz ve Bilgisizlik Merkezimiz ilkler beyninde saha alıyor. Müze Konseptli Hat Cami, ilişkin pazaryeri, Site Meydanları ve birlik kuvvetli otopark projelerimizle ilçemizi geliştirdik. Projelerimiz yerli ve millî bir nice yarışmada ödüle müstahak görüldü. İlçemizde yaşamayı yeğleme fail ancak çeşitli sebeplerden ikametgahını ilçemize aldırmamış hemşerilerimize çığırmak istiyoruz;

Öncelikle öz ikametgahlarınızı ilçemize aldıralım. Eğer bu işlemi yaptıysanız, akrabalarınıza, dostlarınıza ve komşularınıza ikametgahlarını aldırmaları ricasında bulunarak, sürece ortak olabilirsiniz. 100 bin nüfusa ulaştığımızda İller Bankası payı artacak, ilçemize kazandıracağımız projelerimiz, bakım kalitemiz artacaktır. Döşemealtı amacıyla “Alay Malay çalışıyoruz” sloganımızla gelişigüzel tip dilek ve önerilerinizi “Nar Masa ” İletişim Hattı 444 0 507 üzerinden bize ulaştırmanızı diler, saygılar sunarım.” – ANTALYA

Share: