DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Kılıçdaroğlu kazanabilir mi?” sorusunu yanıtladı

Demokrat Öğür Umumi Başkanı Gültekin Tevazulu’dan siyaset gündemine ait özen çekici meşruhat geldi. Tevazulu, Değişmeyen TV ekranlarında katıldığı programda gazeteciler Elif Şarap ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı.

“EKSIKSIZLIK BEY’İN KAZANABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Tevazulu, “Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ile ilgilendiren ‘kazanamaz’ yorumlarına nasıl bakıyorsunuz? Kazanabileceğini düşünüyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Düşünüyorum, kazanabileceğini düşünüyorum. Kuma tıpkısı iradeyle, kuma benzeri Cumhurbaşkanı adayının tabir ettiğim benzeri paket programla beraber, ortaya konulduğu takdirde sosyal mobilizasyonun ego sağlanabileceği kanaatindeyim.”

“MUGAYERET HADDINDEN FAZLA SAYIDA İSMİ ADAY GÖSTEREBİLECEK POTANSİYELDE”

Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü: “İktidar cenahından bu çeşit bir yaymaca Kemal Eş üzerinde yürütülmek istenebilir. Muhalefetin kendi ağız dalaşı zeminlerinde daha açık sükse elde edelim, hep bu arayışlar o kapıyı münhal burulmak lazım. İsimler üzerinden aynı tartışmaya birlikte gerek namevcut. Muhalefetin dünle kıyas ettiğimizde, bu manada benzeri faal siyasal bir aktörü cumhur reisi adayı adına gösterebileceği haddinden fazla sayıda kayırıcı var.”

Share: