Düğünde takılan paraları depremzedeler amacıyla bağışladılar

Manisa’nın Soma ilçesinde hayatlarını birleştiren Ayşe ve Alaattin Sarban çifti, dernek törenlerinde toplanan paraları depremzedeler amacıyla AFAD’a bağışladı.

Türkiye’yi dikçe etkileyen asrın felaketi olarak değerlendirilen Kahramanmaraş depremi dolayısıyla bütün Türkiye depremzedelere müzaheret için biricik yürek oldu. Manisa’nın Soma ilçesinde bile acun evine giren Ayşe ve Alaattin Sarban çifti de düğünde takılan paraları depremzedelere çıkmak amacıyla AFAD’a bağışladı.

Soma Uray Hars Merkezinde planlı düğün töreninde geç çifti koca, arkadaş ve akrabaları serbest bırakmadı. Gelin Ayşe Savran, “Bu yemeden içmeden onların değil, hepimizin acısı. Onun üzere bizde böyle ayrımsız katkıda gezmek istedik” derken, Polis Güçleri Memuru damat Alaattin Sarban ise şunları söyledi:

“10 ili etkileyen Kahramanmaraş depremi nedeniyle bizler ülkemizde hakeza benzeri farkındalık düşünmek istedik. Bunu yaparken dahi tek amacımız ihtimal yıpranmamış evlenecek olan çiftlerin bizlerin bu davranışlarını ölçüm ederek çoğaltmasıdır.”

Düğünde davetliler tarafından eş ve damada takılan 15 bin TL düğünden bilahare depremzedeler için kullanılmak amacıyla AFAD’a bağışlandı. – MANİSA

Share: