Dünya ikincisi Begümnaz yurda döndü

Ümitler Acun Judo Şampiyonası’nda acun ikincisi olan Begümnaz Doğruyol, memleketi Sivas’a döndü.

60 ülkeden 485 sporcunun katıldığı Ümitler Acun Judo Şampiyonası’nda Sivaslı sportmen büyük benzeri muvaffakiyet elde etti. Bosna Hersek’te planlı şampiyonada kadınlar 40 kilogram kategorisinde 16 yaşındaki Sivaslı sporcu Begümnaz Doğruyol dünya ikincisi oldu. Sim madalyanın sahibi olan Doğruyol’u memleketi Sivas’ta ailesi sevinçle karşıladı.

Begümnaz Doğruyol, yaptığı açıklamada namına karşılama yapıldığını görünce şaşırdığını söyleyerek, “Mutluyum. Detaylı zamandır bunun için çalışıyorum ve sonucunu aldım. Çok adamakıllı. Hocalarıma ve beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Elan önceki kolum kırılmıştı. Onun içinde yoz bire bir operasyon oldum. Etraflı süredir dahi platin duruyordu. O çıkarılacak. Çok bahtiyar oldum, şaşırdım. Ailem bana güvendi. Bu el kendimde haddinden fazla emindim” dedi.

“Çok canlı tıpkı kızımız var”

Asıl Sevi Doğruyol, çok kıvrak tıpkısı kızımız var diye, “Heyecanla gururla onu bekliyoruz. Bize hakeza aynı gururu yaşattığı amacıyla bağımlı çokça mutluyuz. Benzeri zaman öncesinde kızımla konuştum. ‘Temel bu posta çok mebzul olacak’ diyerek cevap verdi bana. Bende dedim ki bitmiş Begüm bu posta başaracak. Mutlu olduk heyecanlandım. Çok güçlü ayrımsız kızımız var. Kendi ayakları üzerinde durabiliyor. Henüz iyi yerlerde olacağından eminim” ifadelerini kullandı.

“Vatana hizmet etsin diyerek bugünlere getirdik”

Baba Yasin Doğruyol ise vatana bakım etsin diye bugünlere getirdiklerini belirterek, “Acun ikincisi olmasının tabi öncelikle bire bir hikayesi var. Kısaca 10 yıldır sporla uğraşıyor. Son 6 yılı Judo üzerine. Hocalarının yardımıyla yükselişe geçti. Son iki yıldır da Milli Mızıka Sporcusu. Hedefleri doğrusu olimpiyattı. Şimdilik Acun ikincisi olabildik. İnşallah bundan sonra üstelik dünya şampiyonu ve Olimpiyat şampiyonu olmasını bekliyoruz. Vatana hizmet etsin diye bugünlere getirdik. Baba adına haddinden fazla mutluyum” şeklinde konuştu. – SİVAS

Share: