Düzce ruzname haberi… Düzce’de gaz hattında feveran sonucu cuşuhuruş çıktı

Düzce’birlikte doğal gaz hattında meydana mevrut parlama sonucu çıkan ateş söndürüldü.

Arapçiftliği Mahallesi 3000. Sokak’ta doğal gaz konveksiyon hattında belediyenin şebeke ve altyapı çalışması sırasında yaşanan inkıraz sonrası feveran meydana geldi. Feveran sonucu hararet çıktı.

İhbar üstüne fenomen hesabına itfaiye aracı, polis ve sağlık ekipleri gönderme edildi.

Polis ekipleri bölgede degaje asayiş önlemi alırken, hattaki gaz akışı kesildi.

İtfaiye personelinin müdahalesi sonucu ateş söndürüldü.

“Bunaltıcı ayrımsız kapsam namevcut”

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Garaz Gülmez, gazetecilere, bölgede enfrastrüktür ve şebeke çalışması sırasında inkıraz meydana geldiğini söyledi.

Çökmenin doğal gaz iletim ve hareketlilik hattında hasara neden olduğunu belirten Gülmez, “Bu kazılarda istinatgâh kum ve çakıl taşı olduğu için geniş alanda düzentileme fayrap etmek zorunda kalıyoruz, zira çökmeler çokça oluyor. Yolun genişliği dahi çok çok olmadığı amacıyla yoldaki çökme gaz hattına beis veriyor. Aynı bölgeden geçen ruh hattı ile bağlanak sonucu yanma çıkıyor. Arkadaşlarımız bu konuda görmüş geçirmiş olduğu amacıyla müdebbir davrandılar. İtfaiye ekiplerimiz de hızlıca engelleme ederek olayı bertaraf etti. Dergaz yetkilileri üstelik iş esnasında yanımızda bulunuyor. Onlarda gazı kesti. Şu zaman bakımından bunaltıcı tıpkısı durum namevcut.” diye konuştu.

Share: