Eken: “2023 yılının Mart ayında TOGG satışlarının başlayacağının bilgisini aldık”

Sivas Ticaret ve Uran Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, TOGG’un 29 Teşrinievvel’da açılacak olan Gemlik Tesislerinde planlı inceleme gezisine katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve 365 Göz ve Borsa başkanının dahi katıldığı programda TOGG’un istihsal süreci ile ilgilendiren bilgelik verildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin Otomobili TOGG’un serüvenini ve gelinen serencam süreci anlatırken, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş üstelik tıpkısı banak yaparak TOGG otomobili ve e-mobilite sistemi üzerine vukuf verdi. Ziyarette TOGG’un beden, boya, spekülasyon bölümleri gezilerek, araçların banttan depar bölümünde anı fotoğrafı çekildi.

“Kurum duyduk”

Programla ilgili değerlendirmede bulunan STSO Başkanı Mustafa Eken, “TOBB Başkanımız fabrikanın 29 Ilk Teşrin’dahi açılacağının müjdesini verdi. Bizlerde tesislerde incelemelerde bulunduk. Türkiye’nin otomobili TOGG’un tesislerinde incelemede bulunduk ve gelgel duyduk. TOBB olarak ortağı olduğumuz TOGG sunma güdük sürede yollarda olacak. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum” dedi.

TOGG’a hisse senedi dünyası adına vacip desteği ve katkıyı sağlayacağız”

TOGG’un 2023 yılında üretime başlayacağını ve yollara çıkacağını dile getiren Başkan Mustafa Eken, “İlk araçların banttan inip icazet sürecinin üstelik tamamlanması ile 2023 yılının Mart ayında TOGG satışlarının başlayacağının de bilgisini aldık. Bina kuruluşumuz olan TOBB’un kuma olduğu TOGG’a hareket dünyası yerine zaruri desteği ve katkıyı sağlayacağız” diye niteleyerek konuştu.

Tesislerdeki programın arkası sıra Hane-Borsa başkanları Ekim ve Teşrinisani aylarında yapılması planlanan seçimlerle ilgili planlı müşavere toplantısına katıldı. – SİVAS

Share: