ELMACI DEDE, EĞİRDİR’DEN YOLA ÇIKTI

ISPARTA’nın Eğirdir ilçesinden 1 ton elma alan ‘Elmacı dede’ lakaplı Muhammet Yılmayan (71), elmaları çizi birliklerinde görevli askerlere ulaştırmak üzere yola çıktı.

Denizli’de rençperlik fail ve ‘Elmacı dede’ olarak maruf Muhammet Yılmaz, bu yıl mahsulünün birkaç olması zımnında Türkiye’nin elma bahçesi Eğirdir’den 1 ton elma aldı. Yılmaz üstünde askeri birliklerin isimlerinin ve ‘Hedef Kızılelma’ sloganının yazılmış olduğu aracıyla cızık birliklerinde görevli askerlere elmaları sıçmak amacıyla yola bundan sonra.

Muhammet Yılmayan, Eğirdir Ekincilik Odası Başkanım Osman Sarıdoğan’dan Cenabıhak razı olsun, beni mankafa çevirmedi ayrımsız telefonla buraya geldim. Bu yıl mahsulüm beş altı olduğu üzere ondan rica ettim, ‘buyur gel gerçekleştirme ederiz’ dedi. Eğirdir halkı, Kültür Odası Başkanı ve Belediye Reisi ile bu arada elmacı dedelerine aguş açtılar, 1 titrem elmayı 1 yegâne kelimeyle hazırlık ettiler. İnşallah bu elmalar Eğirdir’den ilk kez cepheye gidecek. Hatay 8. Keskin Komando Er Tugayı’na gitmesi gerekiyor, Şırnak El Kilit Operasyonu var şu anda bu elmaları Suriye dal birliklerindeki askerlerimize ulaştıracağım, damarlarında ‘Hedef Kızılelma’ dolaşacak. Bu elmaları yiyerek yurt savunmasında görevlerine henüz gür bitmeme edecekler. Bizim askerlerimiz bu elmayı bulamadıklarından, yiyemediklerinden değil, tıpkısı manevi bindi bu. Daha geçen hafta geldim Suriye’den. Şu anda Eğirdir elması amacıyla buradayım, inşallah ‘meram Kızılelma’ olacak. Şehadet şerbetini içene kadar tasavvur Kızılelma dedi.

Muhammet Yılmayan 1 ton elmayı aldıktan sonra yola daha çok.

Share: