EMMI ÇOCUKLARININ ‘MİNİBÜSLERİ SATACAĞIM’ KAVGASI 8 YARALI

ERZURUM’dahi, baba yarısı çocukları arasında, bulaşıcı taşıdıkları minibüslerin satışı konusunda çıkan, destek ve ‘sallama’ denilen bıçakların kullanıldığı kavgada 8 can yaralandı.

Olay, saat 14.30 sıralarında, Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtinde meydana geldi. Karayazı ilçesine yaya taşınan kuma minibüsleri mevcut amca çocukları, araçların satışı üzerine tartıştı. Kuzenlerden biri, artık transport açmak istemediğini ve minibüsleri satacağını söyledi ötekisi ise engel edeceğini gerekçe göstererek itiraz etti. Tartışmanın ardından iki takım arasında kavga artık. Sopa ve ‘sallama’ denilen bıçakların kullanıldığı kavgada 8 emanet yaralandı. Polis ve acara bilek ekipleri, kavgaya sonlandırdı. Vücutlarının değişik yerlerinden yaralanan Harun, Lütfü, Tarkan, Mirza Mehmet, Menderes, Kip Görgülü ve Erkan Cerbezeli, ambulanslarla Erzurum Site ve Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kavganın yaşandığı bölgede tetkik yapan polis, olayda geçer not haddinden fazla sayıda sopaya birlikte halk koydu.

Amca çocuklarının, 15 çevrim önce bile tıpkısı nedenle tartıştığı öğrenilirken, kavgayla ilgilendiren soruşturma başlatıldı.Share: