Erdoğan: Punt Eşitliği, Şeffaflık, Hesap Verebilirlik, Yenilikçilik ve Değim Kabil Değerleri Temel Düz Ayrımsız İnsan Kaynağı Kültürü Oluşturmanın…

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün 81 vilayetimizdeki 85 milyon vatandaşımızın gelişigüzel biri, eğitim bilimi öğretimden sağlığa, ulaşımdan spora, bilcümle alanlarda belirli tıpkısı standardın üstünde sahn kalitesine sahiptir” dedi. Erdoğan, “Ülkemizde kamu, özge hususlarda olduğu kadar âdem kaynakları yönetiminde birlikte lokomotiftir, modeldir, belirleyici role sahiptir. Bu tatlılıkla bakir dümen sistemimizi tasarlarken doğrudan ayrımsız İnsan Kaynakları Ofisi kuralım dedik ve kurduk. Amacımız, bu yapının öncülüğünde hem kamunun hem bile genel kendisine ülkenin kayırıcı kaynağı projeksiyonunu ve yönlendirmesini yapmaktır. Konfedere Milletler Kalkınma Hedefleri’yle dahi ahenkli tıpkı şekilde yürüttüğümüz çalışmalarımızda; okazyon eşitliği, saydamlık, adisyon verebilirlik, yenilikçilik ve değim kadar değerleri temel alan ayrımsız âdem kaynağı kültürü oluşturmanın peşindeyiz, şu anda bunu kovalıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Beştepe Ulus Kurultay ve Ekin Merkezi’nde düzenlenen “e-İnsan Programı’nda konuştu. Erdoğan, ezcümle şunları söyledi:

“TÜRKİYE’NİN KALKINMASINI YEMEDEN IÇMEDEN YOLLARDA, KÖPRÜLERDE, BİNALARDA BAKMAK EKSİK BİR YAKLAŞIMDIR”

“Tığ, ‘insanı yaşat kim heybet yaşasın’ düsturuyla tam çalışmalarının merkezine insanı yerleştirmiş aynı hükümetiz. Ülkemize kazandırdığımız el erki ve kalkınma devrimlerinin gerisinde bütün ‘önce herif’ anlayışı vardır. İktisadi kalkınmanın aynı ayağı fiziki altyapı ve bakım unsurları ise başka ayağı dahi erişmiş koca kaynağıdır. Bu ikisi tıpkı araya gelmeden kalkınma gerçekleşmez. Dolayısıyla Türkiye’nin kalkınmasını yalniz yollarda, köprülerde, barajlarda, tünellerde, binalarda araştirmak, kusurlu bire bir yaklaşımdır. Ki bunu başarıyla icra etmiş benzeri hükümetiz. Ana balaban kalkınma atılımını eğitimiyle, öğretimiyle, sağlığıyla, sporuyla, toplumsal destekleriyle ve değişik tam unsurlarıyla kayırıcı kaynağımızı geliştirmekte gösterdik.

“85 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HER BİRİ CÜMLE ALANLARDA BELİRLİ BİR STANDARDIN ÜZERİNDE SAHN KALİTESİNE SAHİPTİR”

Ülkemizin evveli yaşadığı sıkıntıların bile sunma şanlı yansımaları insan kaynağımız üzerinde ortaya çıkmıştır. ‘Vesayet’ dediğimiz ihata, insanlarımızın çoğunluğunu yemeden içmeden karar kabul etme ve dalavere mekanizmalarından değil, tıpkı zamanda esas adalet ve özgürlüklerden de yoksun bırakmanın adıdır. Milletimizin ezen ekseriyeti, uzunca benzeri süre eğitim-talim hizmetine ulaşamayarak vesile eşitliği, afiyet hizmetine ulaşamayarak can hakkı, temel altyapı hizmetine ulaşamayarak kaliteli hayat sürme, toplumsal desteklere ulaşamayarak sosyal oran güvencesine telaki hasılı insan olmanın gerektirdiği dayanabilen haddinden fazla imkandan faydalanamamıştır. Zaman 81 vilayetimizdeki 85 milyon vatandaşımızın rastgele biri, terbiye öğretimden sağlığa, ulaşımdan spora, mecmu alanlarda sınırlı benzeri standardın üzerinde hanay kalitesine sahiptir.

“ŞEHİR HASTANELERİMİZLE HAMDOLSUN CLEVELAND VESAİRE BURALARI AŞMIŞ BİR DEVLET DURUMUNA GELDİK”

Artık benzeri site hastanelerimizle hamdolsun, Cleveland ve benzerleri buraları aşmış bire bir ülke durumuna geldik. Şu anda bu noktada hocalarımız çok haddinden fazla kalburüstü operasyonlar gerçekleştiriyorlar. en üst bilinen, Bartın’daki Amasra olayında 41 şehidimiz var. Fakat bu 41 şehidimizin dışında bütün oradaki yaralılarımıza simultane müdahaleyle onları sağlıklarına sarmak, 6 şerha üstelik tehlikeli olan kim benzeri tanesi şuuru açıktı hastanede ziyaret ettim, ayrıksı 5 tanesinin durumu az buçuk boğuk… Şehremaneti başkanlığım döneminde kederli üzere ayrımsız hastane yahut hastanede böyle bir büro yoktu. bir tane söylediler, orayı gezdim. Gezdiğimde maatteessüf gergin küvetler vardı. Ama biz, şimdi bunları aştık. Şu anda bizim kent hastanelerimizde hakeza ayrımsız baskı yok. İstanbul’daki Çam Sakura Hastanemizde otama gören, bu üzüntülü durumları kilolu olan yüzde 60-80 konumundaki bu hastalarımız, şu anda Türkiye’üstelik adeta birinci konumunda olan profesörlerimiz tarafından tedavileri yapılıyor. Estetikte, aramızda olan değerli hocalarımız, Türkiye’üstelik çok çok bati operasyonlar gerçekleştiriyorlar. Nereden nereye geldiğimizi irat itibarıyla bunlar çokça mehabetli.

“TÜRKİYE BILE ARTIK GELİŞMİŞ ÜLKELER PROGRAMI İÇERİSİNDE YERİNİ ALDI”

Ülkenin dört bir yanı sıra eğer bu dirlik varsa, bu konfor varsa, tehlikesiz ulaşımı gerçekleştirme eden uçak seferleri başladıysa kim göreve geldiğimizde Türkiye’da 26 havalimanımız vardı amma şimdi 58 havalimanına ulaştık. Türkiye’nin dört bir yanına havalimanından indikten sonradan eksik saat, bilemediniz 45 an sonradan dahi evinize ulaşabiliyorsunuz. Göreve gelirken şunu söylemiştim: ‘Batı da ne varsa Doğu’birlikte da Güneydoğu’da da o olacak’ demiştik ve bunu başardık.

Türkiye, imdi ferasetsiz kalmış ülkeler silsilesi içerisinde değil, beş altı gelişmişte değil. Türkiye bile bundan sonra gelişmiş ülkeler programı içerisinde yerini aldı. Türkiye, dijitalleşme sürecinde 900’den çok kurumunun 6 bin 800’den fazla hizmetiyle, 61 milyon kullanıcı sayasına ulaşan e-ululuk kapısı uygulamasıyla dünyada önce sıralara yerleşmiştir. Değme alanda, Cumhuriyet Altını tarihinde yapılanların tamamını beşe, ona katlayan analog atılımları addetmek mümkündür.

“LİYAKAT GİBİ DEĞERLERİ ANA KAYRAN BİR İNSAN KAYNAĞI KÜLTÜRÜ OLUŞTURMANIN PEŞİNDEYİZ”

Amme personel rejiminin, hükümetlerimiz döneminde değiştirmekte genişlik çokça zorlandığımız, halende istediğimiz seviyeye getiremediğimiz düzlük olduğunu kabul etmek isterim. Ülkemizde amme, farklı hususlarda olduğu kabil adam kaynakları yönetiminde dahi lokomotiftir, modeldir, belirleyici role sahiptir. Bu anlayışla bakir idare sistemimizi tasarlarken aracısız aynı İnsan Kaynakları Ofisi kuralım dedik ve kurduk. Amacımız, bu yapının öncülüğünde hem kamunun hem üstelik umumi kendisine ülkenin insan kaynağı projeksiyonunu ve yönlendirmesini yapmaktır. Mürekkep Uluslar Kalkınma Hedefleri’yle birlikte eğlenceli ayrımsız şekilde yürüttüğümüz çalışmalarımızda vesile eşitliği, şeffaflık, hesap verebilirlik, yenilikçilik ve değim kabilinden değerleri esas düzlük tıpkısı kayırıcı kaynağı kültürü oluşturmanın peşindeyiz, şu anda bunu kovalıyoruz.

İnsan kaynakları alanında yaptığımız tensikat, kurduğumuz sistemler, hayata geçirdiğimiz icraat; liyakat, müsavat, yenilikçilik temeli üstünde seçkin gencimizin uğrunda tüm kapıları açıyor. Birilerinin dolma, falsolu, çarpıtma konusunda kurulu karalama kampanyalarına lütfen on paralık kimesne aldırmasın.”

Share: