Erzincan polisi dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı

Toplum Destekli Polislik Büro Müdürlüğünce; halkın bati olduğu çay ocakları, kahvehaneler ve muamele yerlerindeki vatandaşlara; telefon dolandırıcılığı ve evden arakçılık konularında brifing yapılarak risale dağıtıldı.

Erzincan Güven Müdürlüğü TDP Idarehane Müdürlüğü ekipleri taraf pazarında, çay ocakları ve kahvehanelerde vatandaşlara telefon dolandırıcılığı ve evden arakçılık konularında brifing yaparak risale dağıttılar.

Yapılan uyarılarda şu bilgilere düz verildi:

“Sizin varlık ve refahınızı keşfetmek için kolluk kuvvetlerinin aldığı tedbirlere mülhak olarak sizler da beribenzer önlemlerle hırsızlığın oluşmasını engelleyebilir, mağduriyetin önüne geçebilirsiniz. Tam tavzih kullanarak bostan ve yapı girişlerine üste ağaçlara birlikte sensörlü lamba takabilirsiniz.

Hırsızın binaya amelî girmesine apotr olacak iskemle, merdiven evet dahi çöp bidonu gibi eşyaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Binanızın dışarıdan bakılınca rahatlıkla görülebilecek alanlarında, bahçe ve balkonlarında hırsızların dikkatini çekebilecek bostan mobilyaları, ötede ve kızıl eşyaları bırakmamalı bunları gizlemelisiniz.

Çelik husus, demir cağ, azrail, alarm sistemleri kabilinden fiziki düzenlilik önlemlerinin yanında caydırıcı maksatla evden çıkarken ayrımsız sayı lambayı engelsiz bırakabilirsiniz.

Hırsızın girildiğinin belirleme edilmesi halinde olayı genişlik bodur zamanda düzenlilik güçlerine bildirmeli, bulaşık ve delillerin kaybolmaması için hiçbir şeye dokunmadan manşet kuvvetlerinin olay namına gelmesini beklemelisiniz.” – ERZİNCAN

Share: