Erzincan’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı

Erzincan’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. sene dönümü düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen kutlama akseptans merasiminin ardından Kalabalık Caddesi’ndeki kutlama törenine geçildi. Düzenlenen törende, Erzincan Valisi Mehmet Çalma, 59. Futbolcu Eğitim Bilimi Liva Komutanı Garnizon Başkan Vekili Tuğgeneral Ahmet Sandık, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, törendeki polis güçleri, leşker ve vatandaşları üstü celi arabadan selamlayarak bayramlarını kutladı. Gerçekleştirilen selamlama merasiminin peşi sıra tören; tırsmak duruşunda bulunulması ve 3. Kalaba Komutanlığı Toprak Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ilgilendiren mesajları okundu. Akabinde iki öğrenci marifetiyle şiirler okundu.

Günün fehva ve önemini anlatan konuşmanın yapılmasının arkası sıra gaziler, askeri vesait, amme hava ve bünye araçları ile mehterler takımı protokolü selamladı. Töreni izlemeye gelen vatandaşlar ise tören birliklerinin geçişi esnasında ellerindeki Türk bayrakları ile coşkuya eş oldu.

Planlı törene memleket protokolünün birlikte kamu gelgel müdürleri, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum yapı temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. – ERZİNCAN

Share: