Eskişehir’de kadın futboluna deste artıyor

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Başkanı Ahmet Bingöl, şehirdeki karı futboluna ilgi çekerek, “Kadınlar üstelik futbolun içerisinde olmalı ve desteklenmelidir” dedi.

TÜFAD Eskişehir Şubesi Başkanı Ahmet Bingöl, kentteki kadın ayak topu branşına ilgiden ve ilçelerde özel namına planlı halı saha turnuvalarının avantajlarından bahsetti. Içtimai medya sayesinde çaplı sporcuların rastgele zaman keşfedilmeye degaje olduğuna değinen Bingöl antrparantez rustik bölgelerde yetişen çocukların spora motivasyon edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Amaçlarının gençleri elem alışkanlıklardan uzak tutup, bağlı veya sarih spor salonlarına yönlendirmek olduğunu dile getiren antrenör Bingöl, “Acun sporuna harmoni sağlayarak karı futboluna destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

“Kadınlar üstelik futbolda olmalı ve desteklenmelidir”

Eş futbolunun serencam zamanlarda elan bile istem görmeye başladığını tabir eden Başkan Bingöl, “Eskişehir Büyükşehir Bilgisizlik ve Spor Kulübü, Eskişehirspor Avrat Futbol Takımı, Eskişehir Avangart Spor Kulübü, Eskişehir Çamlıca Gençlik ve Spor Kulübü ve Esentepe Spor Kulübü tutmak amacıyla 5 tane bildiğim resmi grup var. Bu ekipler Türk eş futboluna milli sporcular yetiştirmekte ve başarılı projelere imza atmaktadırlar. Ayrımsız zamanda şehrin de farkındalığını tasarruf etmek üzere bire bir görevleri var. Kadınlar hayatlarımızın herhangi bir alanında olduğu gibi futbol üstelik olmalı ve desteklenmelidir” dedi.

“Teknoloji ile başarılı sporcular meydana çıkabiliyor”

“İlçelerimizde gelenekselleşen halı meydan futbol turnuvaları var” diyen Komutan Bingöl, “Turnuvalar ile insanlar bilinçli aynı şekilde sosyalleşiyor ve spor ile iç içe kalabiliyorlar. Özellikle rustik bölgelerde ikamet eden çocukları spora yönlendirmeliyiz. Aralarından diri yetenekler çıkabiliyor. Dünyanın neresinde olunursa olunsun günümüz teknolojisi, liyakatli sporcuları meydana çıkarabiliyor” diye niteleyerek ifade etti.

Eskişehir’deki dünkü ayak topu liglerinin sair şehirlere bakarak çokça henüz geride ve antrenman tesisi sorunu yaşadığına özen koparmak talip Ahmet Bingöl, laf ile alakadar olarak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Toy kümelerdeki ekipler maatteessüf ekonomik teessürat ile boğuşuyor ve kulüplere aheste bir şekilde denge binmeye başladı. Mahalle kulüplerinin ayakta kalması haddinden fazla zorlaştı. Belediyeler destek verdikçe mücadelelerine bitmeme edebiliyorlar. Bu format tek iç acıcı değil. Antrenman organizasyon sıkıntısı çekiyorlar. Tığ bu durumu herhangi bir vakitte yetkilere bildiriyoruz. Fakat düşünceleri değişik olan siyasiler bir araya gelemedikleri için bu çözüm süreci uzayabiliyor. Göreve mevrut insanlar mebzul anılmak istiyorlar ise bu kabilinden problemleri göz ardı etmemelidir.” – ESKİŞEHİR

Share: