Eskişehirspor yıpranmamış sezonda üstelik zihayat futbolcular ile mücadele edecek

Pakt olarak iyicene bir düzlem yakaladıklarını ifade eden Eskişehirspor Maharet Direktörü Cüneyt Biçer, “Sene içerisinde herkesin hedeflediği ayrımsız bekçi var, fakat önceliğimiz bu grubu bir arada oynatıp yaptıkları işten keyif almalarını sağlamaktır” şeklinde konuştu.

Yaklaşık bir ay geçmiş göreve başlayan Eskişehirspor Ustalık Direktörü Cüneyt Biçer; futbolcular, maharet grup ve başka kulüp çalışanlarının sunturlu benzeri müstevi yakaladıklarını ifade etti. 20 Temmuz tarihinden itibaren mevkut namına gelişme sarf ettiklerini belirten Biçer, ekibin taze olmasına karşın bir o kadar tecrübeli olduğunu dile getirdi. Camianın akıbet 2-3 yıldır kısık tıpkısı durumda olduğunu aktaran Biçer, sporcular yerine dörtköşe benzeri topluluk ortaya çıkarmaya çalıştıklarını aktardı. Sene içerisinde Eskişehirspor amacıyla herkesin hedeflediği bir bekçi olduğunu ileten Biçer, “Önceliğimiz bu grubu tıpkısı arada oynayabilmek ve yaptıkları işten sağlık almalarını uydurmak” dedi.

“Pres tıpkı grup fakat bunu kolaylaştırmak bizim elimizde”

Eskişehirspor taraftarının hem tribün adına hem de ülkenin evvel mevrut kulüplerinden biri olduğundan bahseden çalıştırıcı Cüneyt Biçer, “Beklenti ediyorum ki sırtımıza o gücü alıp yolumuza bitmeme edeceğiz. TFF 3. Küme, umumi adına mücadelesi haddinden fazla efdal bire bir klasman olarak görülüyor. Deplasman şartları zordur. Ancak iç sahamızda oynayacağımız maçlar itibarı ile üçüncü ligde bir nice takımın göremeyeceği bir stadyuma ve ambiyansa sahibiz. Bu şartlara fut uydurarak akım etmeliyiz. Zor ayrımsız klasman fakat bunu kolaylaştırmak bizim elimizde” şeklinde konuştu.

“Bakir benzeri heyecan getirecektir”

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından denenecek yıpranmamış play-off sistemi üzerine düşünlerini rapor eden Ustalık Direktör Biçer, konu ile alakadar olarak sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Sistemin ligi heyecanlandıracak bölümleri var üzere görünüyor. Fakat cura aksaklıklar dahi çıkabilir diye niteleyerek düşünüyorum. Örneğin, bir bando final maçına ikinci olan mızıka rekiz katıldığında farklı gelen takımlar; cezalı olan oyuncusunu oynatabilecek mi oynatamayacak mı vb. onlara yaklaşmak geçişsiz. Bu konuda bir iki fark yapılabilir. Ihtimal da olmayacaktır bilmiyorum fakat hepimize yeni tıpkısı kasırga getirecektir.” – ESKİŞEHİR

Share: