Evlendikten 20 yıl sonraları, 3 çocuklarıyla düğün yaptılar

Evlendikten 20 yıl sonraları, 3 çocuklarıyla dernek yaptılar

ANTALYA – Antalya’da, birbirine intihal olan fakat ailelerinin izin vermemesi zımnında dernek yaparak evlenemeyen koşa, 20 sene sonradan 3 çocuklarıyla gelişigüzel düğün yapıp, gönüllerince eğlendi. Külahlı çifti, “Düğün konmak icap benim gerekse eşimin içerisinde bütün bire bir ukte kendisine kaldı, gittiğimiz düğünlerde kendimizi çok ızdırap hissediyorduk” dedi.

Manavgat’ta dallı güllü 40 yaşındaki İsa Külahlı, 20 sene geçmiş görüp aşık olduğu eşi 38 yaişındaki Fatma’la evlenmek istemesine karşın eşinin ailesi emir göstermedi. Inatçı cevap kayran İsa Külahlı, eşini kaçırdı. Külahlı çiftinin Şeyma (15), Cebrail ve Mehmet Büyük gelmek üzere 3 çocukları dünyaya geldi.

Kaçarak evlenmeleri ve o ahit imkanları olmaması dolayısıyla düğün yapamayan Külahlı, çiftinin bateri zurnalı düğün hep içlerinde bire bir dokunaklı kendisine kaldı. Külahlı çifti, gelişmemiş bire bir müddet evvel içlerindeki bu sızıyı iletilmek için dernek etme kararı aldı. Düğün tarihi adına 14 Gücük Ay Sevgililer Gününü belirleyen Külahlı çifti, deprem felaketi nedeniyle düğünlerini erteledi.

“Davetlileri çiftin çocukları karşıladı”

Muhtemel dernek geçkin akşam Özler Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Davetliler Külahlı çiftinin çocukları Şeyma, Cebrail ve Mehmet Mualla marifetiyle karşılandı. Davetlilere girişte kolonya ve çikolata izzetüikram edilirken ayrıntılar üzere dahi rengarenk balonlar dağıtıldı.

Gelin arabasıyla dernek salonuna gelen Külahlı çifti, meşaleler ve alkışlar eşliğinde karşılanarak salona girdi. İsa-Fatma Külahlı çifti düğünlerinin ilk dansını yaptıktan sonraları çocuklarıyla alay malay raks edip oynadı. Düğüne katılan davetliler gecenin ilerleyen saatlerine büyüklüğünde etken parçalar eşliğinde gönüllerince eğlendi. 20 yıl evvel kaçarak evlenen İsa-Fatma Külahlı çiftinin 15, 13 ve 8 yaşlarında 3 çocuğu temel ve babalarının düğünlerine tanıklık etmenin mutluluğunu yaşadı.

“Gittiğimiz düğünlerde bütün ateş olduk”

Pasta kesiminin ardından çocuklarıyla birlikte fiyaka veren Külahlı ailesi ihtisas ve düşüncelerini paylaştı. Eşini kaçırdığını, dernek yapamadıklarını hatırlatan İsa Külahlı “Bu buut ister benim gerekse eşimin içerisinde bütün tıpkı ukte olarak kaldı. Özellikle gittiğimiz düğünlerde kendimizi haddinden fazla dağ hissettik. ve sonunda dernek yapmaya karar verdik. Bugün bizim bildirme mutlu günlerimizden birisi. Bu düğünle içerimizdeki ukteden kurtuluyoruz” dedi.

Mutluluğu gelişigüzel halinden belli olan Fatma Külahlı ise çokça bahtiyar olduğunu dile getirdi.

Share: