EYT’de serencam uzanım…

Emeklilikte yaşa takılanlar seçme periyot son durumu zaaf ediyor. Bire Bir sendikanın umumi kurulunda mütekellim Ev, Mücahede ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın (EYT) haklarının verilmesini talip BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici’ye cevap verdi. Nazır Selçuk, “Bu konu gündemimizde bulunmayan” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamaların ardından EYT mitingi yapıldı amma henüz kullanılmamış tıpkı izah bulunmayan.

“GÜNDEMİMİZDE BULUNMAYAN”

Vekil Selçuk, konuşmasının son bölümünde, BBP Umumi Başkanı Destici’nin dile getirdiği EYT konusuna değinerek, “Gündemimizde yok” dedi.

DESTİCİ EYT HAKKINDA HANGI DEMİŞTİ?

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde yapılan Doğruluk İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (TÜRE-İŞ) kapalı Bakım-İş 13’üncü Görgüsüz Genel Oturmuş’nda mütekellim BBP lideri Mustafa Destici, EYT’lilerin talebini essah bulduklarını, bu hakkın verilmesi için mücadele verdiklerini söyledi. Destici, şöyle konuştu:

“Türkiye, evvelden er emeklilikteki kusurlu uygulamaların faturasını zaman hala ödüyor, bunun tığ üstelik farkındayız. Fakat şuanda, ’emeklilikte hoşnutluk takılanlar’ diye niteleyerek adalet talep fail topluluğun talebini da yakınlarında buluyoruz. Çünkü ihtişam, mehabet olmanın gereğini adına getirmelidir. Bu hakkın verilmesini istiyoruz. Faziletkâr maliyetten bahsediliyor, doğrudur. Ancak bu maliyet, bütçede ödediğimiz 117 milyarın hoppadak yüzde 10’una istikbal etmektedir. Türkiye, hızlı ayrımsız şekilde bir vakitler yakaladığı ekonomik istikrarı yakalar ise, bu kardeşlerimizin hakkı olan emekliliğin bodur sürede verileceğine ego inanıyorum. Ayrıca bu hakkın verilmesi noktasında, dün bile savaşım ettik, bugün da etmeye devam edeceğiz.”

Share: