Ezgi’nin katilinin bulunması üzere 17 şehirde cidar ve direklere afişler yapıştırıldı

İZMİR’in Konak ilçesinde, metrukiyet aşamasındaki eşi Tempo Özarslan’ı (31) tabancayla öldürüp kaçan Deniz Özarslan’ın (36) bulunması üzere karı dernekleri, aralarında İzmir’in bile olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere ‘Sıkıntı’nin katili aranıyor’ kayıtlı afişler yapıştırdı. Nağme’nin ablası Hazal Zerkin, “İşin bu tarafıyla uğraşmaktan zat acımı yaşayamadım. Sahn artık bizim üzere bitmeme etmiyor” dedi.

Olay, güzeşte 28 Temmuz’bile, Han ilçesi Mersinli Mahallesi’ndeki aksiyon durumunda meydana geldi. Bahir Özarslan, boşanma aşamasındaki eşi Haz Özarslan’ın çalıştığı aksiyon namına geldi. Çıkan tartışmada Deniz Özarslan, belinden çıkardığı tabancayla eşinin başına çığlık yazar, kaçtı. İhbar üstüne fenomen namına polis güçleri ve esenlik ekipleri atıf edildi. Özarslan, ambulansla Keyif Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Terbiye ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Terane Özarslan’ın düşünce ölümü gerçekleşti. Özarslan’ın ailesi, kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Esenlik Bakanlığı ile ölçülü yazışmanın arkası sıra Özarslan’dan koronavirüs testi amacıyla yaşıt alındı. Sınav sonucunun artı çıkması nedeniyle Özarslan’ın bağışlanan organları alınamadı. Beyin ölümü gerçekleşen ve aynı süredir makineye kapalı tüvana Şarkı Özarslan, 11 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Özarslan’ın cenazesi Urla’bile kılınan cenaze namazının ardından Özbek Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KATİL BULUNAMADIDeniz Özarslan’ın yakalanması amacıyla başlatılan anket sürerken karı dernekleri bile olayın şüphelisinin yakalanması için Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Karı Meclisleri birlikte ası çalışmalarına devam ediyor. İlk kendisine İzmir’bile şehrin hareketli noktalarına yapıştırılan ve Bahir Özarslan’ın fotoğrafının da bulunduğu ilanlara, ‘Tempo Zerkin’in katili Deniz Özarslan nerede?’ yazılırken, apayrı şehirlere bile afişler yapıştırılmaya başlandı. Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Adana, Isparta, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli, Manisa, İstanbul, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Samsun’de da Özarslan’ın fotoğrafının da bulunduğu ilanlara, ‘Melodi Zerkin’in katili Bahir Özarslan aranıyor’ mukayyet afişler hayatiyetli caddelerdeki duvarlar ve direklere yapıştırıldı. Bu şehirlerin birlikte ayrımlı şehirlere bile bu afişlerin yapıştırılacağı öğrenildi.’HAYAT BITMEME ETMİYOR’Terane’nin kardeşi Hazal Zerkin, geride artan sürede Bahir Özarslan’a ilgilendiren hiçbir cevaz olmadığını söyledi. Zerkin, “Katili gören on paralık kimesne bulunmayan. Elden olaydan bilahare dolmuşa bindiği tespit edilmişti. Fakat ne hikmetse indiği görülmüyor. İşin bu tarafıyla uğraşmaktan kişi acımı yaşayamadım. Sahn bundan sonra bizim üzere devam etmiyor. Ailemizden biri kaybettik. Ablamla bu arada platformlarda bilcümle vardık. Kadın dayanışma derneklerinde, karı meclislerinde bulunduk. Ancak bizim başımıza bile geldi. Tıpkı yerden vira etmek gerekiyor deniyor amma başlanmıyor. Tümce olayı unutsa da tığ her dakikamızda bu acıyla yaşıyoruz. Ablam geçmiş değil, akıbet de olmayacak” dedi.

Share: