Fethiye’nin Foça Mahallesi’ne Eskimemiş Mesire Alanı Kazandırılıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi, Fethiye’nin Foça Mahallesi’nde mesire alanının aranjman çalışmalarına başladı. Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Gürün ve Fethiye Belediye Reisi Alim Kişmiri çalışmaların başladığı mesire alanında incelemelerde bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye’nin Foça Mahallesi’nde kâin mesire alanının düzenleme çalışmalarına başladı. 2 milyon 655 bin TL maliyet ile çalışmaların başladığı alanda Foça Mahallesi’ne yıpranmamış tıpkısı dirim alanı kazandırılacak. Muğla Büyükşehir Belediye Reisi Osman Gürün mesire alanında başlayan çalışmaları durumunda incelerken, projenin serencam durumu üzerine bilgelik aldı. Komutan Gürün’e mülakat sırasında Fethiye Belediye Reisi Bilen Yağız dahi zevcelik etti. İncelemede konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Fethiye’de vatandaşlarımızın içtimai alanlarda daha fazla tıpkı araya gelmesi amacıyla mesire alanımızda emek başlattık. Vatandaşlarımız dilek rahatlığıyla bu alanda çatlak geçirebilecek. Tekmil kullanılmamış tesislerimizde olduğu kabil burada bile baran suyu toplama deposu yaptık. Yeşil alanlarımızı bu akarsu ile sulayacağız. Mesire alanımız ilkin Foça mahallemiz doğmak amacıyla bilcümle Fethiye’mize berceste olsun” dedi.

“İKİ AHI BELEDİYE ÇALIŞIYORUZ”

Fethiye Şehremini Alim Esmer ise “Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi iki cömert uray olarak Fethiye’mize hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Foça’dahi tembel durumdaki bu alanın Fethiye’mize, halka kazandırılması üzere Büyükşehir Belediyesi’yle alay malay çalışmalarımız sürüyor. Zaman çalışmayı yerinde inceledik. Berenarı bereketli bire bir şekilde ilerliyor” diyerek konuştu.

Share: