Finansal İstikrar Komitesinin 6’ncı toplantısı yapıldı

Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mali İstikrar Komitesinin 6’ncı toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Küresel ve yerli makroekonomik gelişmeleri ele aldığımız toplantıda, Türkiye Tutum Modeli çerçevesinde etken benzeri şekilde geçerli selektif yüreklilik politikasının devam ettirilmesi hususunda mutabık kaldık.” ifadesini kullandı.

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Finansal İstikrar Komitesinin 6’ncı toplantısını gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Toplantıda toptan ve yerel makroekonomik gelişmeleri ele aldıklarını kaydeden Nebati, “Türkiye Iktisat Modeli çerçevesinde etkili aynı şekilde makbul seçmeli yüreklilik politikasının bitmeme ettirilmesi hususunda uygun kaldık.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya bakarak, toplantıda, toptan ve yerli makroekonomik gelişmelerle geçmiş dönemde atık siyaset adımları, Türkiye’nin mali sistemine olan etkileri bağlamında irdelendi ve Türkiye Iktisat Modeli ile elde edilen kazanımların devam edebilmesi adına eskimemiş adımlar danışma edildi.

Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde aktif tıpkı şekilde makbul selektif cesaret politikasının, yakalanan ivmeye koskocaman tıpkısı yardım sağladığı gözlemlenerek, bu politikanın canlı benzeri şekilde devam ettirilmesine değişmeyen verildi.

TROY daraç içre ve dışında yaygınlaştırılacak

Ayrıca “Türkiye’nin Ifa Sistemi” TROY’un az içi ve dışında yaygınlaştırılması namına bir kere haritasının oluşturulmasında uygun küsurat Yarkurul, bu amaçla ilgili paydaşların dahil olduğu aynı iş grubunun oluşturulması ve mukteza adımların ivedilikle atılması kararını aldı.

Açıklamada, Encümen’nin, metin ve sürdürülebilir bir nema amacıyla şanlı tıpkısı unsur olan mali istikrarın korunması hesabına totaliter tıpkı yaklaşımla çalışmalarını sürdüreceği rapor edildi.

Share: