Fotoğraf tutkunları “Fotomaraton Diyarbakır” amacıyla aynı araya gelecek

Hars ve Turizm Bakanlığı ile Işık Organizasyonları Derneği (FOTON) işbirliği ile Dicle Faaliyet sponsorluğunda düzenlenecek “Fotomaraton Diyarbakır”da işık tutkunları buluşacak.

FOTON’dan yapılan açıklamaya göre, yarın Vekâlet gelişim birliğinde Dicle Cıvıltı sponsorluğunda fotoğraf etkinliği düzenlenecek.

Açıklamada görüşlerine saha verilen derneğin umumi sekreteri Tanın Helvacı, ülkenin ciharıyek yanından yüzlerce fotoğraf severin Diyarbakır’dahi şenlik havasında benzeri araya geleceğini bildirdi.

Yoğun bire bir katılma beklediklerini dile getiren Helvacı, şunları kaydetti:

” Türkiye’nin yeryüzü nazik ödüllü maratonuna katılacak olan fotoğraf tutkunlarının tıpkı zaman içre, fotoğraf makinesi ve cep telefonu için ayrı olacak şekilde beherglas istasyonda sınırlı bir ana konu kapsamında, toplamda 3 istasyonda 6 saat, 6 temadan oluşan çekimler yapacaklar. Sabah kayıtlarını yaptıran fotoğraf tutkunları, Diyarbakır’ın ruhunu yansıtacak 6 ana konu çerçevesinde 6 saatte çekimlerini yapacaklar. Diyarbakır’ı aynı gün zarfında keşfedip şehrin güzelliklerini foto makineleriyle yakalayacaklar. Maratonun Diyarbakır’a alışılmamış ayrımsız alay havası getirmesini diliyoruz. Toplanmış 18 ödül verilecek.”

Fotomaratonun birleştiren ayrımsız kültürel aktiflik olduğunu dile getiren Helvacı, organizasyona rastgele dijital foto makinesine ve çökertme telefonuna ehil olan herkesin katılabileceğini aktardı.

Sponsor firma Dicle Ruh, tema birincilerine 15’er bin liralık, ana konu ikincilerine 7’şer bin liralık, ana konu üçüncülerine da 4’er bin teklik atılmak üzere mecmu 156 bin lira armağan dağıtacak.

Share: