gaz salınımı mektepli yurdunu boşalttırdı

– Doğal Gaz salınımı öğrenci yurdunu boşalttırdı

DÜZCE – Düzce’de kontrollü gaz salınımı yapıldığı tam çevreye yayılan alçak gösterge sebebiyle kız mektepli yurdunda kalanlar tedbir gayeli tahliye edildi.

Edinilen bilgiye bakarak, BOTAŞ ekipleri, şita mevsimi öncesi hatlardaki aşkın gazı fethetmek amacıyla Martir Eksiksizlik Işıldak Mahallesi’nde bulunan esas kalıp doğal gaz borusundan kontrollü gaz salınımı gerçekleştirdi. Bu tam çevreye sakil alamet yayıldı. İhbarla fenomen hesabına itfaiye aracı, polis ve sağlık ekipleri gönderme edildi. Güven Yurtlar Kurumuna sadık Raziye Begüm Kız Mektepli Yurdu’nda küsurat öğrenciler ve çalışanlar ise boşaltma edildi. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

“Panik oldular”

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazar, DERGAZ ve BOTAŞ bilgisi dahilinde kontrollü şekilde doğal gaz salınımı gerçekleştirildiğini belirterek, “Kontrollü ancak öğrencilerimizin aynı kısmının bilgisi olmamasından ufuk ürkü havası oluştu. İtfaiye, güven ve bizler bütün öğrencilerimizi canip yurda aldık. Kontrollü salınımın ardından yeniden özlük yurtlarına alacağız. rastgele tartı, değme problem yok. Ufak aynı panik oldu. Bizde gençlerimizin yanındayız. Kendileri ile görüşeceğiz” dedi.

Share: