Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Galibiyet Bayramı dolayısıyla kabul resmi verildi

Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. sene dönümü dolayısıyla kabul resmi verildi.

Gaziantep Valiliği vasıtasıyla 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. sene dönümü nedeniyle planlı resepsiyon, 25 Fasıla Panorama Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Programa, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice, DOĞRU Tümen Gaziantep Saylav Kükremek Bakbak, MHP Gaziantep Saylav Ulu Muhittin Taşdoğan, 5. Zırhlı Sancak Komutanı Liva Hacı Halil Osma ile tören düzeni üyeleri ve davetliler katıldı.

Kilis

Canpolat Ciddi Deneyimsizlik Merkezi’nde gerçekleştirilen resepsiyonda mütekellim Ilbay Recep Soytürk, 100 sene ilk ülkeyi tutmak isteyen dönemin tüvana devletlerine karşı bol bire bir alemdar, siyasi, askerin liderliğinde parçalanmamış Türk milletinin ayağa kalkarak buna dur dediğini söyledi.

Celil Önder Atatürk’e ve şehitlere Allah’tan yağmur dileyen Soytürk, şöyle konuştu:

“Ulu Önder Atatürk ‘Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ diyor ve askeri gözünü kırpmadan gidiyor. Çokça şükür böyle askerlerin, liderlerin torunlarıyız. Mail aynı tarihte o genlerin bizde de olduğunu 15 Temmuz’da bütün bu arada gösterdik. Anca tıpkısı coğrafyadayız ki analog şerait etrafımızda dolaşıyor. Ayrımsız duyguyla, genlerle gittiğimiz takdirde karşımızda kim olursa olsun 30 Ağustos’taki kabilinden ülkemizin bağımsızlığı için istek birliği içerisinde direneceğiz. Ülkemizden benzeri karış yerey vermeyeceğiz.”

Soytürk, davetlilerle kardeş kardeş yazar bayramlarını kutladı.

Galebe Bayramı üzere hazırlanan özel çörek protokol üyelerince kesildi.

Resepsiyona, SELIM Tümen Kilis milletvekilleri Ahmet Salih Eğin ile Mustafa Hilmi Dülger, Garnizon Komutanı Piyade Erkânıharp Miralay Özhan Özvural, Belediye Başkanı Para Ramazan, 7 Mesafe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Kurnaz Komutanı Miralay Selami Akşit, İl Güvenlik Müdürü Ahmet Kurt, gurur müdürleri, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği marifetiyle Türkiye Petrolleri Çok Ortaklı Ortaklığı’ndaki salonda düzenlenen programa, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Belediye Reisi Süleyman Kılınç, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Beyin Mustafa Süren, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ile tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

-Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince kentteki bir düğün salonunda düzenlenen programda, Vali Ömer Faruk Coşkun ile eşi Sevilay Ateşin davetlileri karşıladı.

Vali Ateşli, gazetecilere, yurt ve istiklal için ecdadın yapmış olduğu mutlu mücadelenin önemine değinerek, “Vatanımızın korunması ve henüz doğacak taşınması noktasında bizlere şişman görevler düşüyor.” dedi.

Programa, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Sakıncasız Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Jandarma Komutanı Mümessil Miralay Miğfer Yağan, gaziler, şehit aileleri, sivil cemiyet kuruluşu ve politik partilerinin temsilcileri katıldı.

Share: