Gaziantep ve Malatya’da vatandaşlar içtimai göz projesi için referans yapıyor

Gaziantep ve Malatya’da, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin sunma büyük toplumsal hane projesi kapsamında vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

E-Şevket üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, evraklarını bırakmak amacıyla erken saatlerde El ve Ziraat bankaları şubelerinin uğrunda bahir oluşturdu.

Proje kapsamında Gaziantep’te 10 bin 24 hane, Şanlıurfa’dahi 6 bin, Kahramanmaraş’ta 3 bin 101, Malatya’dahi 2 bin 251, Adıyaman’de 1750, Kilis’te 500 konut düz yazı edilecek.

Gaziantep’ten başvurusunu işleyen Mikail Uzdilli, AA muhabirine, içtimai konut projesini duyduklarında mutlu olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürname etti.

Yıllardır aile sahibi olabilmek amacıyla manzara kurduklarını rapor fail Uzdilli, şunları kaydetti:

“Normalde e-Heybet üzerinde da başvuruşu yapılıyor amma erken gitmek amacıyla buraya geldik. 500 lira ayrımsız ödeme yapıyoruz. İnşallah kazanç ve aile sahibi oluruz. İster istemez canlı var. Tığ ercecik gelip er çıksın diye niteleyerek benzeri umutla bekliyoruz.”

Malatya’daki başvuranların yorumları

Malatya’daki başvuran vatandaşlardan Abdullah Özkaradeniz ise projenin çok pir olduğunu belirterek, “Gelişigüzel şeyden evvel Cumhur Reisi’na bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyoruz. Haddinden Fazla güzelce bir proje. Kiracıyım, 2 bin lira kira veriyorum. Siftinlik fukara-alperen ve alelhusus emekliler için güzelce tıpkısı mücahede.” dedi.

Nazife Karakaş ise proje nedeniyle bahtiyar olduklarını tabir ederek, “İyi, fena hâlde bire bir proje. Kira öder kabilinden ödeyeceğiz. Kiracıyım, bereketli oldu. 13.30’de evraklarımı bozmak amacıyla vezneci şubesine geldim. Fasıla bile bir iki kaldı.” diye konuştu.

Gönül Özbay ise 40 yıldır kiracı olduğunu dile getirerek, konutun namına çıkması için dua edeceğini söyledi.Share: