Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası Adıyaman’da başladı

Sanmar Denizcilik Çoluk Çocuk Türkiye Kürek Şampiyonası, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde başladı.

Gölbaşı Gusto Gölü’ndeki şampiyonanın eleme yarışları, 20 kulüpten 500 sporcunun katılımıyla yapılıyor. Gençler, gölde oluşturulan 6 parkurda, 2 kilometre süresince kürek çekerek savaşım etti.

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk, AA muhabirine, Türkiye’nin dört bir vasıtasıyla katılma olan şampiyonanın sonuçlarını merakla beklediklerini belirtti. Ertürk, “19 gözyaşı altı olan çocuklarımız, kız-erkek hepsi farklı dallarda yarışıyorlar. Puanlama sistemimiz var yeryüzü çok puana ulaşan kulübümüz burada münasebet haset Gençler Türkiye Şampiyonu olacak.” dedi.

Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı bile Gölbaşı Zevk Gölü’nün altyapısının Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı ile Valiliğin destekleriyle Avrupa Şampiyonası standartlarına ulaştığını kaydederek, “Gölümüzü sporcularımızın istifadesine sunduk. Bu şampiyonanın ilçemizde yapılıyor oluşu bizleri olağandan bahtiyar ediyor. İnşallah buradan sunturlu sonuçlar alırsak, sporcularımızı domuzuna aynı şekilde ağırlarsak teferruatlı vadede Gölbaşı bu sporun merkezi olacak.” dedi.

Organizasyon 28 Ağustos Alım Satım günü final yarışlarıyla tamamlanacak.

Share: