Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası Adıyaman’da sürüyor

Sanmar Denizcilik Çoluk Çocuk Türkiye Kürek Şampiyonası, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde bitmeme ediyor.

20 kulüpten 500 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada, sporcular bin ila 2 bin metre süresince kürek çekerek savaş etti.

Gölbaşı Zevk Gölü’ndeki evvel gerçekleştirilen eleme yarışlarıyla başlayan müsabakalar, ikinci gününde cümbüş yoğun mücadelelere fon oldu. Öte yandan, kürekçileri destekleyen arkadaşları ve yakınlarının yanında sporseverler bile göl şeridindeki yerlerini aldı.

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk, AA muhabirine yarışmada ilk 2 günün geride kaldığını söyledi.

Yarışmacı ve antrenörleri tebrik kartı eden Ertürk, “Puanlama sistemimiz var arz haddinden fazla puana vasıl kulübümüz burada aksata günü Gençler Türkiye Şampiyonu olacak.” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ise Gölbaşı Gölü’nün ilk kez bu cins yarışmaya sülale sahipliği yaptığını söyledi.

500’e andıran sporcuyu ilçede mihman ettiğini ifade eden Keleş, “Adıyaman’ın 3 tarafı sularla dönük ve akarsu sporları merkezi halinde. Adıyaman’ı kürek sporunda bellik haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu spor aynı zamanda şehir amacıyla çok pahal aynı tanıtım olacak. Adıyaman akarsu sporları yapı ast yapısıyla millî ve uluslararası organizasyonlara aile sahipliği yapabilecek potansiyele ehil. Ben bu organizasyonda emeği sabık Adıyaman Valimiz Mahmut Çuhadar’a Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk ve herkese teşekkür ederim.” şeklinde koştu.

Organizasyon, yarın yapılacak final müsabakalarının ardından sona erecek.Share: