Gezginlerin arabasından pırtı araklayan 4 güç yakalandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde dinlenme kampı kuran gezginlerin arabasından malzeme çalan 4 dirilik cingöz ekiplerince yakalandı.

Alınan bilgilere bakarak İlçenin Mezra Rustik Mahallesi, bozuk arabalı vapur iskelesi mevkiinde kamp kuran 3 gezgini gözlerine kestiren hırsızlar, kampçıların otomobillerinin kenarında kurdukları çadırlarda uyudukları sırada, arabanın kapısını zorla açtı. Otomobilde kâin değerli eşyaları düz hırsızlar elan sonra görüngü yerinden uzaklaştı.

Kampçılar sabah uyandıklarında, arabalarının kapısının açıldığını ve değerli eşyalarının çalındığını ayırt etmesi üzerine durumu güllabi ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine uyanık marifetiyle yapılan kere kontrolünde 20 BDA 80 plakalı dil ve içindekilerden şüphelenmesi konusunda arabada ve kişiler üstünde taharri yapıldı. Yapılan aramada çalındığı bildirtilen benzeri parçanın arabada bulunması üzerine arabada bulunan 2 dirilik gözaltına makbuz. Yapılan sorguda, hırsızlık olayına karışan 2 kişinin elan olduğu bilgisine vasıl açıkgöz ekipleri, adreslerini belirleme ettiği ayrıksı 2 kişiyi da yapılan operasyonla yakaladı. Tayin edilen adres ve araçlarda yapılan aramalarda çalındığı belirtilen malzemeler ele geçirildi ve bu malzemeler sahiplerine reddetme edildi.

Gözaltında olan 4 şüpheliden 3 hayat çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sadık Cezaevine gönderilirken, 1 yaşama ise adli arama neredeyse başıboş bırakıldı. – ŞANLIURFAShare: