Gezginlerin arabasından pırtı araklayan 4 yaşama yakalandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kamp kuran gezginlerin arabasından malzeme çalan 4 yaşama cingöz ekiplerince yakalandı.

Alınan bilgilere göre İlçenin Mezra Rustik Mahallesi, sakat feribot iskelesi mevkiinde kamp kuran 3 gezgini gözlerine kestiren hırsızlar, kampçıların otomobillerinin kenarında kurdukları çadırlarda uyudukları sırada, arabanın kapısını cebren açtı. Otomobilde mevcut kızıl eşyaları düzlük hırsızlar elan sonraları fenomen yerinden uzaklaştı.

Kampçılar sabah uyandıklarında, arabalarının kapısının açıldığını ve zer eşyalarının çalındığını fark etmesi üzerine durumu jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine cingöz yoluyla yapılan posta kontrolünde 20 BDA 80 plakalı şalter ve içindekilerden şüphelenmesi üzerine arabada ve eşhas üzerinde arama yapıldı. Yapılan aramada çalındığı bildirtilen tıpkısı parçanın arabada bulunması üstüne arabada kâin 2 sevimli gözaltına makbuz. Yapılan sorguda, arakçılık olayına müdahil 2 kişinin henüz olduğu bilgisine varan cingöz ekipleri, adreslerini tayin ettiği özge 2 kişiyi bile yapılan operasyonla yakaladı. Belirleme edilen adres ve araçlarda yapılan aramalarda çalındığı tamlanan malzemeler ele geçirildi ve bu malzemeler sahiplerine iadeli edildi.

Gözaltında olan 4 şüpheliden 3 güç çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Tutkun Cezaevine gönderilirken, 1 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. – ŞANLIURFA

Share: