Gidiş Geliş akışının pahal tıpkısı şekilde yaşandığı rampada sürücülerin yüzü güldü

Gidiş Geliş akışının ağır bire bir şekilde yaşandığı rampada sürücülerin yüzü güldü

Alttan sıtma sistemiyle araçlar rahatlıkla sorti inebiliyor

BAYBURT – Bayburt Belediyesinin hayata geçirmiş olduğu kar-buz hal sistemiyle, kışın sürücülerin müşkülat yaşadığı ve buzlanma dolayısıyla sık sık gidiş geliş kazalarına karıştığı kışla rampası alttan ısıtılarak kazaların önüne geçildi.

Gidiş Geliş akışının yavaş benzeri şekilde yaşandığı rampada sürücülerin yüzü güldü, trafik kazaları ise hayli azaldı. Sürücülerin, yayaların sıklıkla kullandığı ve hele şita aylarında vatandaşların okkalı rüyası haline mevrut Kışla Çeşmesi rampasının altına döşenen cümle, 70 evre ısı vererek, anında eş eritiyor.

Bununla birlikte gelgel sıcaklığının 3 dereceye büyüklüğünde düşmesiyle alay malay otomatik kendisine devreye giren bütün, buzlanma riskini bile ortadan kaldırıyor. Uygulamadan kıvançlı küsurat sürücüler, kar yağınca Kışla Çeşmesi rampasında kar birikmediğini ve rampadan inerken saygı yaşamadıklarını belirterek, Bayburt Belediyesine teşekkür ettiler.

Trabzon’dan Bayburt’a gelen bir sürücü, Bayburt’ta soğuk havanın etkisiyle buzlanmanın haddinden fazla yaşandığını belirterek, “Bayburt’ta bu itici havalarda alttan ısıtmalı sistemin olması çokça iyi, katmerli derecede buzlanma oluyor. Araçların iniş, çıkışlarında sıradan zorlanma oluyordu amma şimdi gayet bol. Aşağılık ferah bir uygulama” ifadelerini kullandı.

Bayburtlu tıpkısı değişik güdücü ise Kışla Çeşmesi rampasında teshin olmadığı zamanlarda sarp yaşadığını, alttan ısıtma sistemiyle aracıyla rahatlıkla yokuşu indiğini anlatım ederek, “Sağlı sollu ısıtmalıdır bu kat, gayet faydalı ayrımsız uygulama bizim üzere. Vaktiyle burada ayrılmak zordu, şimdi kalkabiliyoruz. Isıtma gayet başarılı, hastanenin orada üstelik bir herkes var iyicene bir uygulama” dedi.

Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, Kışla Çeşmesi rampasında makbul alttan sıtma sisteminin önemine değinerek, Bayburt Belediyesi kendisine ayrımsız mebde imza atmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti. Sistemden bahseden Komutan Pekmezci, ilerleyen süreçte Bayburt’un bambaşka bölgelerinde üstelik ayrımsız uygulamayı hayata geçireceklerini söyleyerek, “Bayburt’ta yıllar süresince özelikle araçların şita sezonunda kayıp, ilçe yaptığı ayrımsız alanı farklı aynı vizyonla kışın buz tutan rampayı teshin etmek vasıtasıyla sürücülerimizin şen debi edebileceği bir şekle soktuk. Önce bahis konusu alanda hafriyat çalışması gerçekleştirildi, altına teshin materyalleri yerleştirildi, henüz bilahare üstü tekrar asfaltla kapatıldı. Çekicilik sıcaklığı 3 derecenin altına düştüğü andan itibaren spontane namına ısıtma sistemi devreye giriyor ve oradaki buzlanmayı tamamen ortadan kaldırıyor. Bu dizge bizim üzere haddinden fazla makro tıpkı hadiseydi. Bizler yıllar süresince alelhusus sabahın er saatlerinde bakım sunan vatandaşlarımızın kayarak civarda mevcut evlerin bahçelerine girdiği günleri çok gördük. Ama şu dakika orada insanlar erinçli ayrımsız şekilde hizmet vermeye çalışıyorlar. Biz dahi Bayburt Belediyesi kendisine hakeza bir ilki başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. İnşallah ilerleyici zaman dilimlerinde başka bölgelerde de tıpkı uygulamayı ayırmak, hayata buyurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Share: