Göz kaşıntısı şikayeti ile hastaneye revan buğulu kadın kanser olduğunu öğrendi!

Ayn kaşıntısı, gözde ekstrem sulanma, zaman zaman çift müşahede kabil problemler dallı güllü Fadimana Başkan her ağrı sızı hissetmediği üzere doktora gitmeyi ihmal etti. Devir geçtikçe gözlerindeki kaşıntı, yaşarma ve çift müşahede, televizyona bakınca açık görememe üzere şikayetleri artınca doktora başvurdu ve kanser olduğunun öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

KÖR OLMASINA RAMAK KALDI

Kör olmasına ve kanser hücrelerinin vücudun gayrı bölgelerine metastaz yapmasına ramak kaldığında doktora giden 3 bala annesi Fadimana Başkan, vücudunun herhangi bir yerinde sancı olmadığı üzere doktora gitme gereği duymadığını anlatım etti. Esenlik Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde muvaffakiyetli benzeri ameliyat ile sağlığına mülaki Başbuğ, vatandaşlara bu kök şikayetleri olduğunda, geç kalmadan tıpkısı esenlik kuruluşuna başvurmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

“BURNUMUN İÇİNDE DA VARMIŞ”

Başbuğ, İhlas Olgun Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, “Gözlerimde hareket, kızarma ve koşa görme başlamıştı. Ereğli’üstelik hususi ayrımsız doktora gittim. Hususi doktor bana baktı. Amansız Hastalık olduğumu söyledi. Sonrada bu hastaneye başvurdum. Burnumun içinde üstelik varmış. KBB burnuma de baktı. Şimdi beni işler edecekler. Evvel burnumdan, sonraları dahi gözlerimden. Dişlerimi alacaklar, damağımın içini alacaklar. Allah cevaz verirse yarın işler olacağım” ifadelerini kullandı.

“KANSER TANISI ALARAK BİZE BAŞVURDU”

Ameliyatı gerçekleştiren Esenlik Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Terbiye ve Araştırı Hastanesi KBB Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Ziyalı Yılmaz ise amansız hastalık hastalığının çokça sinsi olduğunu ve çokça çetin ilerlediğini söyledi. Cerrahi Müdahale öncesinde açıklamalarda mevcut Prof. Dr. Kültürlü Enerjik, “43 yaşında Konya Ereğli’den mevrut hastamız Fadimana hatun sol çene kemiğinde kanser tanısı alarak bize başvurdu. Bu süreçte hastadan öncelikle biyopsi aldık, tanıyı netleştirmeye çalıştık. Sonrasında tanının amansız hastalık gelmesi üstüne görüntüleme yöntemlerini değerlendirerek ameliyatı planladık. Bugün üstelik ameliyata başladık. Ameliyatta çarık kemiğinin tamamını çıkartacağız. Cerrahi Müdahale esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz, gözün çıkarılıp çıkarılmayacağını ameliyatta değişmeyen vereceğiz” diyerek konuştu.

Hasta Fadimana Başkan ameliyat oldu. Vacip tedavi süreci uygulandı, sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu.Share: