Gülizar Biçer Karaca: “‘hayat Tek Bu Kadar El Olmamıştı’ Diyen Amcamızdan, ‘Bozuk Paraları Biriktirip Bakkaldan Alışveriş Yapmaya Gelenler Arttı’…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Kişmiri, Denizli’birlikte esnaf ziyareti yaparak CHP politikalarını ve Karı Destekleri Sigortasını avrat ve gençlik kollarıyla birlikte vatandaşlara anlattı. Biçer Yağız, “Veresiye defterleri kabaran esnaftan ülkenin halini dinledik. ‘Hayat hiç bu kadar zor olmamıştı’ diyen amcamızdan, ‘bozuk paraları biriktirip bakkaldan alışveriş yapmaya gelenler arttı’ diyen ablamıza Saray ekonomisinin ülkeyi getirdiği hal dile geldi” dedi.

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 1 Temmuz’dan 1 Ekim’e büyüklüğünde TBMM’nin tatilde olduğu 3 aylık süre süresince Samsun’dan Sinop’a Ağrı’dan Balıkesir’e Denizli’bile Acıpayam’dan Tavas Avdan’a Çal’dan Pamukkale’ye ilçelerde birlikte kayran çalışmalarını sürdürdüğüne dayalı yazılı izah yaptı. Bugün yaptığı açıklamada Biçer Kişmiri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısını paylaşarak, “İnadına sulh diyeceğiz. İnadına birliktelik diyeceğiz.  İnadına kucaklaşma diyeceğiz. İnadına demokrasiye inanmayanları kasa aracılığıyla göndereceğiz” dedi.

“İKTİDARLARI ÇEKIŞTIRMEK IÇIN OLANLAR GİDERAYAK NEYİN KARARINI ALIYORLAR”

TBMM’nin intihap öncesi son yasama yılı açılışına katılan Gülizar Biçer Esmer’nın 1 Teşrinievvel TBMM’nin açılışı nedeniyle siyasa notu açıkladığını belirtti. Bir Tane adamın AKP’li milletvekillerine sahaya inin çağrısına rağmen AKP’li vekillerin halkın arasına karışamadığı bire bir ‘yaz’ dönemi geçirdiğini savunan Biçer Karaca, “bir tane kişilik şahsım hükümetinin ‘boş’ durmadığını” ifade etti. Gülizar Biçer Kara, Divan’in sadık olduğu dönemde Reisicumhur tarafından yürürlüğe konan çok sayıda kararname, karar ve yönetmeliği eleştirerek, “İktidarları buyurmak amaciyla olanlar giderayak neyin kararını alıyorlar” diye sordu.

Gülizar Biçer Karaca, TBMM açılışı öncesi son yer çalışmasını ise Pamukkale ilçesinde İlçe Başkanı Arda Arpacı ve Karı Kolları Başkanı Mahinur Dingil, Belediye Meclis Üyeleri, Karı ve Bilgisizlik Kolları, mahalle temsilcileriyle alay malay yaptı.

“OSMAN ZOLAN, ORTALIK TÜRAP ESRAR”

Şeyh Bedrettin Caddesi’nde esnafın koku ağladığını söyleyen Gülizar Biçer Esmer, AKP’li Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan’a “Mahalleli ‘yolun sonu’nu iptila ediyor. Illet diye sorarsanız Denizli Belediye Reisi Osman Zolan’ın cevabı herhalde vardır. Sefer yapımı için beton alaşağı etmek için evvel kaz, sonradan beton atlama beygiri, sonra “eyvah yanlış yaptık” birlikte kır, gine yap… Sil baştan… Yolun ne devir biteceğini bilme, esnafı belirsizlikte bırak…Osman Zolan… Yağlık toz tütün” diye seslendi.

“AKTEPELİLER UTANMAK VE KAYGI İÇİNDE”

Aktepe Mahalle ziyaretini “Akvadi…Bir yanı gençlerin spor alanı, farklı yanı piknik alanı ve ilkokul. Tamlık ortası metruk binalar…” diye sosyal medyada paylaşan Gülizar Biçer Yağız “Kadınlar, dallar okula imtina etmek zarfında gidiyor. Çünkü metruk binalarda sağlık verici maddeler kullanan tanımadıkları kişilerden korkuyorlar. Tekraren Pamukkale Belediyesi’ne yıkmaları amacıyla gidilmiş, fakat seslerini duyan bulunmayan” diye niteleyerek yaşanan sorunu kamuoyuyla paylaştı, yetkilileri derhal tedbir almaya çağırdı.

“BÜYÜKŞEHİRİN GÖBEĞİNDE YETERLİ MESLEK BULUNMAYAN, HEKIM NAMEVCUT”

Site hastaneleriyle övünen AKP iktidarında sağlıkta inkılap adı altında sağlığın ticarileştiğini, hastaların müşteriye döndüğünü hatırlatan Gülizar Biçer Yağız, Denizli’üstelik Dokuzkavaklar Mahallesi’nde ise modern bire bir semt polikliniğinde tam doktor olmadığı için vatandaşların mağdur olduğunu söyledi. Gülizar Biçer Yağız; 400’den fazla ortaokul öğrencisi bulunan mahallede tıpkı ortaokul olmadığı üzere dört ayrı mahalleye dağılan çocukların eğitime muvasala engellerinin önlenmesine müteveccih CHP politikalarını anlattı.

Anafartalar ve Karşıyaka Mahalle Muhtarlıklarını konuşma fail CHP heyeti; pazaryerlerinde da çalıştı, CHP politikalarını ve Ocak Destekleri Sigortasını kadın ve cahillik kollarıyla gelişigüzel vatandaşlara anlattı. Veresiye defterleri kabaran esnaftan ülkenin halini dinledik diyen Biçer Karaca; “‘Hayat tek bu büyüklüğünde print olmamıştı’ diyen amcamızdan, ‘bozuk paraları biriktirip bakkaldan alışveriş yapmaya gelenler arttı’ diyen ablamıza Saray ekonomisinin ülkeyi getirdiği çözme dile geldi” dedi.Share: