Güvenlik Müdürü Kayaç, Gaffar Okkan’ın mezarını ve martir edildiği yeri görüşme ederek, göreve başladı

SAKARYA İl Inanma Müdürü iken kararnameyle Diyarbakır İl Müdürlüğü’ne atanan Fatih Kayaç, Şehit Inanma Müdürü Büyük Gaffar Okkan’ın Trap ilçesindeki mezarını musahabe ettikten sonra kente geldi. Kayaç, burada ise 2001’üstelik 5 dulda polisiyle şehit edilen Okkan’ın anıtına gül bırakıp yakarış ederek, görevine başladı.

İl Güvenlik Müdürü iken Resmi Gazete’üstelik yayımlanan kararname ile Diyarbakır İl Itimat Müdürlüğü’ne atanan Fatih Kayaç, görevine başlamadan geçmiş, Trap ilçesinde mevcut ve 2001’dahi 5 himaye polisiyle birlikte martir edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Uca Gaffar Okkan’ın mezarını mülakat etti. Zaman Diyarbakır’a gelen Kaya, Gaffar Okkan ve arkadaşlarının şehit edildiği yerde yaptırılan anıtı mülakat etti. Anıta gül bırakıp yakarış fail Kaya, elan bilahare İl Güvenlik Müdürlüğü’ne geçti. Müdürlük bahçesindeki törenle personelle tanışan Kayaç, elan bilahare makamına geçerek görevine başladı.

‘BİZİM İDOLÜMÜZ OLMAYI SÜRDÜRMEKTEDİR’Burada açıklamalarda bulunan Kayaç, şu ifadeleri kullandı:

“Ben Sakarya’dan geldim. Martir Müdürümüz Şanlı Gaffar Okkan bile Sakaryalı. Sakaryalıların gönlünde Diyarbakırlıların ayrı bir yeri var. Diyarbakır’ı herhangi bir devir dostça, kardeşlikle el etmektedirler. Martir müdürümüz, bizim idolümüz olmayı, kahramanımız olmayı sürdürmektedir. Bu bağlamda bu manevi görevi devraldığım, onun misyonunu sürdüreceğim için çokça mutluyum. İnşallah Diyarbakır ile Sakarya arasındaki el birliği köprüsü elan dahi pekişecek. Biz birlikte inşallah farklı başarılı müdürlerimizden aldığımız bayrağı henüz de ileriye taşıyacağız. Vatandaşlarımızın, huzurunu güvenliğini ve esenliğini sağlamayı sürdüreceğiz. Temel amacımız bulunan olan suçların sayısını kesmek, buna karşın önleyemediğimiz suçların üstelik faillerini ortaya çıkartmak ve adalete tevdi etmek. İnşallah ego Sayın Valimizin, Sayın Başsavcımızın, Sayın komutanlarımızın destekleriyle pir hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Burada güçlenmiş ayrımsız takım var. Elan önceleri inanma müdürlerimizin şişman emekleri, iri destekleri var. layenkati var gücümüzle bunun için çalışacağız, çabalayacağız. Eminim ki beherglas Diyarbakırlı da bizden desteğini esirgemeyecektir. Bütün alay malay İnşallah Diyarbakır’daki suçları haddinden fazla azaltarak Diyarbakır’ı şu esas kadar olduğu kabil şimdiden sonraları da henüz iyi konumda benzeri hayat ve asayiş şehri yapmaya himmet edeceğiz.”Share: