Hakkari haberi… Şemdinli’de içtimai tesise dönüştürülen Efkar Dağı’nda spor etkinliği düzenlendi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde şehremaneti aracılığıyla Tempo Terası kurularak içtimai tesise dönüştürülen Efkar Dağı’nda, planlı “Online Training” etkinliğinde vatandaşlar egzersiz yaptı.

Kaymakamlık ve belediyenin desteğiyle gerçekleştirilen ve sosyal medyada “Online Training” uygulamasıyla takipçilerine egzersiz yaptıran Mustafa Kötü’in eş güdümlü ettiği aktiflik bent gördü.

Kaymakam Batuhan Taşgın, Uray Başkan’ı Tahir Saklı, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Cihat İnan ve Cahillik Merkezi Müdürü Çarpışma Doğan ile sporcuların üstelik aralarında bulunduğu katılımcılar, Acı’in yönlendirmesiyle egzersiz hareketleri yaptı.

Taşgın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Durum Terası’nda adamakıllı ve manalı bire bir aktiflik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Katılımcılara teşekkür eden Taşgın, “Bu bölgeler başlangıçta maalesef terörle mezkûr dağ olayların yaşandığı tıpkı yer iken Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, bakanlarımızın, Vali’mizin, güvenlik güçlerimizin fedakarca çalışmalarıyla insanlarımızın dirlik içinde yaşadığı iyice tıpkı saha oldu. Amacımız Şemdinli’da sportif etkinliklerin artırılması. Burada yüzme havuzumuz ve eksantrik alanlarda de imkanlarımız var. Buradan vatandaşlarımızı spora davet ediyoruz.” dedi.

Keksin bile “Online Training”in kurucusu olduğunu ve etkinliği etken yayında 7’den 70’e herkesin yapabileceğini belirtti.

Şemdinli’deki aktiflik üzere kente geldiğini kaydeden Keskin, “Buradaki insanların coşkusu haddinden fazla iyiydi. Ülkemizde gittiğim değme meydan üzere burada de katılım haddinden fazla güzeldi. Elbette kim batıda bu kabil etkinlikleri tahsis etmek henüz gösterişsiz oluyor. Şemdinli’bile önce oldu. Yekpare ayrıksı spor hocalarıma tavsiyem, buraya gelip türlü spor etkinliklerini yapsınlar.” diye konuştu.

Share: