Hakkındaki iddialara İYİ Tümen lideri Akşener’den anif karşılık: Sizi soysuz kolpacılar sizi

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, Ankara Etimesgut’ta esnafı görüşme etti. Henüz sonraları toplanan vatandaşlara hitap fail Akşener, burada yaptığı konuşmasında hakkındaki iddialar karşı sert aksülamel gösterdi.

“SİZİ GİDİ YALANCI, KOLPACILAR”

Kendisi için ortaya atılan iddialara yönelik adına Akşener, şunları söyledi: “Meral Akşener’e Etimesgut’ta ‘PKK’lı’ ama Batman’dahi ‘faili meçhulcü’ diyorlar. Hayatında PKK’ya taş atmamışlar bize hakaret edebiliyorlar. Sizi gidi kaltaban, kolpacılar sizi. Amma hangi oluyor? Sene 2005. Sayın Erdoğan gitti, Diyarbakır’bile tıpkı konuşma yaptı. İsmini söylesem hepinizin tanıdığı makro benzeri Güneydoğulu korucu başı, mebusluk yapmış aynı ağabeyim beni aradı. Milletvekilliğim sakıt, tığ o devir baraj altıyız. Açılımın, çözüm sürecinin başladığı zamanlar anca bir enformasyon yaptı ki… ‘Bana torunlarım geliyor, yeğenlerim geliyor diyor ki baba yarısı, dede biz Kürt halkına ihanet mi ettik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin beraberinde durduk diye.’ Siz o insanları darmaduman ettiniz, PKK’ya feda ettiniz. Siz kimsiniz bile bizi itham etmek ki?

“BİZİ KÜRTLERLE DÜŞMAN EDEMEYECEKLER”

Bu birey bu bedende durdukça, bu netlikte benzeri madde söyleyeyim bizi Kürtlerle düşman edemeyecekler. Kürtlere yanlış tıpkı lafız söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Onlar canları pahasına bu devletin beraberinde durdular. PKK’nın birlikte duran elbette yurt hainidir. PKK ayrımsız silahlı ayrılıkçı yıldırı örgütüdür. Bu bambaşka ayrımsız şey. Bizim Güneydoğu Anadolu’da ayrımsız diyar başkanımızın ailesinden beş martir var. Bunu şüphesiz unutacağız biz? Hepimize sakıt tıpkısı hareket var. ‘Şuculuk, buculuk’ üzerinden aynı zamanda devletinin yanı sıra durmuş gazisi, şehidi olan aileleri üstelik hızara veren bu dili alay malay ortadan kaldıracağız. Hem o harami düzeni yıkacağız hem de bu kolpacılığı ortadan kaldıracağız.

“SENİN ÇOCUĞUN AĞLARKEN BİRİLERİNİNKİ KEYİF ÇATIYORSA O BİR HARAMİ DÜZENDİR”

Hepimiz ahali ele vereceğiz çünkü müntehip velinimettir. Senin çocuğun ağlarken birilerininki sağlık çatıyorsa o tıpkısı eşkıya düzendir. Seçmen adına ‘ben tıpkı velinimetim’ deyip siyasetçiyi karşına getireceksin. ve helal oylarınızla, demokrasiyle sandıkta bu eşkıya düzeni umum birliğiyle gelişigüzel götüreceğiz”

Akşener’in açıklamalarından satırbaşları:

“Biz; 20 Karı 2020’den beri esnaf esnaf, dükkan dükkan geziyoruz. Bunun anlamı şu: Etraflı bir zamandır birbirine düşürülen, ‘şuculuk, buculuk’ üzerinden komşunun komşuya düşman edildiği, kardeşin kardeşten soğutulduğu, nerede doğduğumuz, neye inandığımız üzerinden cidal ettirildiğimiz benzeri düzenekten kurtulmanın yolu bu esnaf dükkanlarının içerisinde gördüğümüz, ‘müşteri velinimettir’ inancını siyasi cenahına ‘müntehip velinimettir’ inancı haline getirebilmek amacıyla gezdik.

“BU DÜKKANLARIN İÇİN HİÇBİR PARTİYİ YERMEDİK”

Bu dükkanların içre bugüne kadar tek politik partiyi yermedik. Özlük partimizi övmedik ve propaganda yapmadık. Sadece oradaki dertleri, bize söylenenleri, bizden istenenleri, talepleri dinledik onu milletvekillerimiz, yetkili arkadaşlarımız tarafından Meclis’e getirdik, Meclis’te soru önergeleri, araştırma önergeleri, kanun teklifleri haline getirdik, duyulmasını sağladık. Ego ekip konuşmalarımın içine koydum. Çözümlerini ürettik, iktidara dahi dedik ki ‘bunlar miri maldır al kullan. Seçmenimizin talebi budur, insanımızın isteği budur. Desise kullan yerine getir, sen kazan. Amma yapmıyorsan tığ yapacağız o zamanda tığ kazanacağız.’

“BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ, MİLLETİMİZİN ÇIRAK ÇIKMASININ ÖNÜNE SALMAK”

Abes tartışmalar sizi çırak çıkarıyor. Birinci önceliğimiz seçmenimizin, milletimizin şakirt çıkmasının önüne geçmektir. O dükkanların içinde neler mi gördüm? Besici gördüm ağlıyor, aylı ineğini göndermiş kasaba, kesime. Birtakım gördüm? 92 puanla oğlu atanamamış, oğlunun 58 puanla arkadaşı atanmış zira DÜRÜST Öğür bünyesinde ayısı varmış, dayısı varmış amma oğlu atanamamış. Bağıra bağıra ağlayan anneler gördüm. 10 aylık, 5 maaş, 11 mahiye, 15 maaş düzlük danışmanların karşısında hissettiği çaresizliği gözündeki yaşla dile getiren gençler gördüm. ‘Bu ülkede koku alamıyorum, aksiyon bulamıyorum mühendisim ama hiçbir yerde aksiyon yok ego onun üzere Kanada’ya gidiyorum garsonluk yapacağım’ diyen, ağlayan gençler gördüm. Hep bunların anlamı bu bire bir harami düzendir.Share: