Hanende İbrahim Tatlıses’in yaralandığı kazada çevre birbirinden şikayetçi olmadı

Kaza, dün sabahleyin saatlerinde Bodrum – Yalıkavak uğrunda meydana geldi. Yalıkavak’tan Bodrum istikametine seyreden G.G. idaresindeki pikap, Dağbelen defa ayrımını geçtikten sonra yağışla kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünden çıktı. Cebin şeride geçen kamyonet, o esnada alın istikametten mevrut ve içerisinde adlı artist İbrahim Tatlıses’in birlikte olduğu minibüsle ser kafaya çarpıştı. Çapmanın şiddetiyle arka arka revan minibüs, arkasında seyreden otomobile çarptıktan bilahare defa kenarına yönelip şarampole düştü. Kamyonet birlikte minibüsün arkası sıra şarampole düştü.

8 KİŞİ YARALANDI

Tatlıses’in içerisinde bulunduğu minibüs, dereye yuvarlanmak üzereyken kayaya çarparak durdu. Kamyonet üstelik tezelden uğrunda durdu. Minibüsün dümbelek giderken çarptığı araba ise öz ekseni etrafında döndükten bilahare yolda kaldı. Kazada minibüste kâin ünlü artist İbrahim Tatlıses, polis güçleri memuru koruması Alper Arıcıoglu, Sağlam Cantimur, Tasavvur Yılmaz, Mevlüt Aykı, Berka Gül ile kamyon şoförü G.G. ve otomobilde mevcut T.Ş. yaralandı. Yaralılar tedavilerinin ardında taburcu edildi.

YALAZ ALAZ YANDI

Kazadan bodur süre sonradan minibüsün yöre kısmı alev aldı. Minibüs ile pikap alaz alaz yanmaya başladı. O esnada aracıyla önden giden İdo Tatlıses, aracını sağa çekti. İdo, yolda durdurduğu araçlardan coşkunluk tüpü istedi. Yoldan güzeşte araçlardan biri dururken, hararet tüpüyle alevlere engelleme edilerek söndürüldü.
İhbar üstüne haddinden fazla sayıda itfaiye ve sağlık ekibi kaza adına atıf edildi. Araçlarda mevcut yaralılardan bazıları, ambulanslara alınarak hastaneye kaldırıldı. Tatlıses ise dere yatağına düşmek üzere olan minibüste muhat kaldı. Kazayı bilim kayran sanatçının oğlu Ahmet Tatlıses ve kızı Dilan Kavgacı de kaymakamlık adına geldi.

2 SAAT SONRALARI KURTARILDI

Muğla 911 Taharri Istirdat gönüllülerinin da katıldığı istirdat çalışmalarında önce kendisine kamyonet vinç sebebiyle bulunduğu yerden alındı. Daha sonra minibüs, içerisinde Tatlıses ile birlikte vinçle alınıp yola konuldu. 2 saat sonraları muhat kaldığı yerden kurtarılan adlı sanatkâr, ambulansa alındı. Elan sonraları ambulansla Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı.

ÇARŞAF GERİP ETTEN CIDAR ÖRDÜLER

Tatlıses hem kaza durumunda ambulansa alınırken hem bile ambulanstan hastaneye alınırken enteresan görüntüler yaşandı. Ekipler, gazetecilerin Tatlıses’i görüntülemesini çalmak amacıyla bürgü gerdiler, adeta etten cidar ördüler. Ekipler, gazetecilerin fon almasını engellemeye çalıştı. Bukanak tarak kemiklerinde kırıklar olduğu tabir edilen Tatlıses, akşam saatlerinde taburcu olup, Yalıkavak Mahallesi’ndeki Günay Restoran’de sahneye çıktı. Kazada sair yaralıların da taburcu oldukları ve genel afiyet durumlarının mebzul olduğu bildirildi.

BİRBİRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMADILAR

0.10 promil alkollü olduğu belirlenen kamyonet sürücüsü G.G. verdiği ifadede, baran nedeniyle kayganlaşan yolda hakimiyetini kaybettiğini ve kaymakamlık yaptığını söyledi. Tarafların birbirlerinden şikayetçi olmadıkları öğrenildi.Share: