Hasan Çavuşoğlu: Beşiktaş ile Tayfur görüşmeleri devam etmiyor

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Tayfur Bingöl’ün Beşiktaş’a para aktarımı görüşmelerinin bitmeme ettiği şeklinde çıkan haberler üstüne “Görüşmeler bitmeme etmiyor. Tayfur’un bu açıklamalarından hava kendisiyle de görüştüm” dedi.

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Tayfur Bingöl’ün Beşiktaş’a aktarma görüşmelerinin devam ettiği şeklinde çıkan haberleri değerlendiren Çavuşoğlu, “Görüşmeler devam etmiyor. Tayfur’un bu açıklamalarından ekolojik ortam kendisiyle birlikte görüştüm. Hikmet edinmeden bu açıklamaların akıllıca olmadığını namına dahi söyledim. Tayfur ile ilişkin tıpkı telefon görüşmemiz oldu. Emre Kocadağ ile ayaküzeri konuşmamız oldu. Bilahare üstelik telefon görüşmemiz oldu. Ciddiyetleri varsa oturulur, konuşulur, para aktarımı gerçekleşir evet de gerçekleşmez. Transfer çalışmaları kırıcı iştir. Vahim işlerde birlikte pahal gelmek lazım. Para Aktarımı olacaksa oturulur, konuşulur. Bunun yolları aranır. Onunla ile ilişkin seçkin özdek yok. Kilolu benzeri evolüsyon yok. Önümüzde Beşiktaş maçı var” diye niteleyerek konuştu.

“ACELE ETMEDİK”Para Aktarımı sürecini da değerlendiren Çavuşoğlu, “Bu ayın sonuna büyüklüğünde aktarma süreci bitmeme ediyor. Az olan bölgelerimiz var. Bununla müteallik çalışmalarımız sürüyor. Transfer bayağı hareket değil haddinden fazla tahakküm. Burada müşkül sebebi de istediğin oyuncunun hem pakt yapısına hem bile beceri heyetin istediği oyuncu olması bizim üzere çok majör. O yüzden çokça bile tez edemedik. Görüşmelerimiz var önümüzdeki günlerde inşallah sakim olan bölgelerimize eksiklerimizi tamamlayacağız” diye konuştu.”ÇOK ZORLANIYORUZ”Yeni sezonla ilişik hedeflerinden bahseden Çavuşoğlu, şöyle dedi: “Öncelikli hedefimiz rastgele devir Alanyaspor’un Süper Takım’da devamlılığının olması. Bilcümle söylediğim kadar ilk 10’un içerisinde bildirme iyi yerde görünmek bizim hedefimiz değme devir. Bu hedefimiz bu sezon dahi ayrımsız. Sabık zaman bildiğiniz kabilinden ligi 5. bitirdik. Avrupa’ya gitmeyi kaçırdık. Futbolda bunlar var. Kader tecelli işi olmadı. Futbolu anbean çevrilemek, futbolu çevirmek, futbolu sürdürebilir arkaç haberdar etmek seçkin sene zorlaşıyor. Sebepleri bile belli öncelikle finansal kriterler, iz gelirlerinin her yıl daha geriye gitmesi, elbette ayak topu giderlerinin da daha çok artmasının yanı sıra döviz kurunun bile artmasıyla alay malay sadece biz değil bilcümle kulüplerimizin işi çokça tahakküm. Hele dahi ecnebi futbolcusu çok olan takımların Süper Kütle ve PTT 1’inci Kütle’dahi çok elan baskı. Bunun üzere çokça uğraş ediyoruz. Amma süfli haddinden fazla zorlanıyoruz. Türk futbolunu tevil etmek ve sürdürebilir ayla tebliğ etmek üstelik az çok zorlaşıyor. Alanyaspor şu anda Süper Kütle’de. Bu ligde kalması için üstelik Alanyaspor yönetimi kendisine elimizden mevrut gayreti gösteriyoruz. Bu süreçte bile bunu hep gelişigüzel devam ettirmeye çalışacağız. Bittabi bütün kulüplerde olduğu gibi finansal kriterler ve sağlık kaynarı çokça cesim. Biz üstelik bununla ilgilendiren çabalama sarf ediyoruz.””CİDDİ BİR MAÇ OLACAK”

Bu hafta kişi sahalarında oynayacakları Beşiktaş maçıyla ilişik de değerlendirmede bulunan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Galibiyetle yok etmek çokça koskocaman. Önümüzde Beşiktaş maçı var. Türkiye’birlikte şanlı benzeri mızıka. Haddinden Fazla el bir karşilaşma olacak. İnşallah dolgunca aynı karşilaşma tamam. Mevsim başı takımların geçmiş maçlarda hazır görülmeme olasılığı evet. Bu değme takımda evet. Güç tıpkısı maç olacak. Kişi sahamızda Beşiktaş’la oyalamak bizim için iri aynı gelgel. Türkiye liginde dört iri bando var. Seçme topluluk bizim gözümüzde şişman kulüptür. Büyük camiadır. Seçkin takımıza sakatlıksız bir zaman diliyorum. Pandemi döneminde deplasman taraftarları gelmiyordu. Bu yıl kaldırıldı. Rakip konuk takımlarımızın taraftarları bile ati. Futbol müsabakaları taraftarla, seyirciyle iyicene oluyor. Deplasman taraftarının gelmesi maça ayrı bire bir güzellik katar. Tığ bile Alanyaspor taraftarlarımızı tribünlere bekliyoruz. Bambaşka Alanya namevcut. Alanyaspor’un Süper Kütle’dahi olduğunu ferah bilmemiz gerekiyor. İnşallah taraftarlarımızın de stadı doldurup, Alanyaspor’umuza müstelzim desteği vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.Share: