Hasköy ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Muş’un Hasköy Belediyesi ile Muş Doğalgaz Tevzi Şirketi (Doğugaz) beyninde doğalgaz tevzi şebekesi protokolü imzalandı.

Hasköy Belediyesinde düzenlenen törende konuşan Ilbay İlker Gündüzöz, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanlığı’nın protokolün imzalanmasında iri desteğinin olduğunu söyledi.

Hasköy ilçesinde çok pir gelişmelerin yaşandığını, bakir okulların açıldığını nâkil Gündüzöz, şöyle konuştu:

“Afiyet yatırımı noktasında büyük planlama içindeyiz. Güzelce benzeri hastanemiz olacak. Bunun dışında gençlere müteveccih sportif yatırımların bile geçen yıl startını verdik ve nazik ölçüde bitti. Hasköy emin adımlarla gani tıpkısı noktaya gidiyor. Hükümet konağımız bitti. Bir tarafı kaza tıpkısı tarafı şehremaneti olacak. Nedeniyle yıllardan beri gelen sav ortadan kalktı. yavaş yavaş devletimiz hükümetimiz sorunları gideriyor. Bağımlı bildirme muhteşem şeylerden biri birlikte doğalgazdır. İnsanlar daha bozulmamış enerji istiyor. Hasköy ilçemiz, imzalar atıldıktan sonra kullanılmamış ayrımsız döneme başlayacak.”

Uray Başbuğ Hikmet Karayel üstelik mutlu benzeri ahit yaşadıklarını belirterek, “Bölgemizde iklim şartlarının kırıcı olması dolayısıyla doğalgaz cesim benzeri noktaya geldi. Belediye kendisine kısaca 3 yıldır çekişme verdiğimiz bu işi bu zaman Sayın Valimiz, milletvekilimiz ve doğalgaz yetkililerinin desteğiyle bu aşamaya getirdik. Emeği güzeşte herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Daha sonraları Belediye Reisi Bilgelik Karayel ile Doğugaz Genel Müdürü Serhat Demircan eliyle protokol metinleri imzalandı.

Törene, Hasköy Kaymakamı Derviş Öztürk, sedir üyeleri ve davetliler katıldı.

Share: