Hatipoğlu yanıtladı: Silikon oturmak hata mı

ATV’bile yayınlanan “Nihat Hatipoğlu ile Sahur” programında alçalma edilen soruları yanıtlayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na benzeri izleyicisi “Cenabıhak’ın verdiği bire bir cilde enjekte etmek veya silikon görmek dinen yazık mı hocam?” sorusunu sordu.

“EŞİYLE İYİ YÂRENLIK OLSUN DİYE…”

Nihat Hatipoğlu, soruyu şöyle yanıtladı: Estetikle ait bire bir istifham bu. Vücuda beis verecek, yaratılışı pahal anlamda değiştirecek mahiyetteki müdahaleler bundan sonra birer tıbbi müdahaleden çokça bedii engelleme sayılıyor ve bu haddinden fazla tatlıca karşılanmıyor.

Amma diyelim ki benzeri hanımefendi, bu hanımefendinin doğumla bu arada, doğumdan sonradan vücudunda şanlı oranda batma başladı, bu da aileyi huzursuz ediyor, eş-kocanın bu arada yaşamasını, standartlarını erinçsiz etmeye başladı, bundan ufuk eşiyle daha bol benzeri muhabbet olsun diye hanımefendinin bu tuhaf müdahalelerde bulunması dinen caiz tamam.

Amma örneğin gâh estetikler yapılıyor, aynı süre sonradan güldüğü, ağladığı muhtemelen olmuyor. Yaratılışta, insanın simasında bire bir fark oluyor. Tanrı simayı filhakika domuzuna yaratmış. Güzelce yaratılmış o simayı kirletmek akıllıcasına değildir. Lazım olan bedii mümkün, tıpkı üstelik modaya dönüşmüş olan şeyler var bunlar bile çok tasvip edilmiyor.

Share: